کد مطلب: 

3361

المپیک 2012 لندن افتتاح شد + حاشیه‌ها و تصاویر

مراسم افتتاحیه رقابت‌های المپیک 2012 لندن شب گذشته در محل ورزشگاه اصلی المپیک پارک برگزار شد.

به گزارش سیتنا به نقل از مشرق، از ساعت 20:12 دقیقه به وقت لندن پیش نمایش بازی های المپیک 2012 اجرا شد و راس ساعت 9 شب ، با به صدا در آمدن زنگ بزرگ در ضلع غربی ورزشگاه، المپیک لندن رسما افتتاح شد.

80 هزار نفر در ورزشگاه المپیک لندن در استرافورد به تماشای افتتاحیه نشسته اند. حدود 29 میلیون پوند خرج مراسم افتتاحیه شده است. بلیط های مراسم افتتاحیه به طور رسمی به دو قیمت 2012 پوند و 1600 پوند به فروش رفتند. گفته می شود پشت در ورزشگاه این بلیط ها در بازار سیاه تا 5 هزار پوند هم خرید و فروش شده اند.

 

 

5

 

"دنی بویل" کارگردان معروف انگلیسی که سازنده فیلم میلیونر زاغه نشین است، مراسم افتتاحیه را کارگردانی کرده است.

 

10 هزار و 500 ورزشکار از 204 کشور در بازی های المپیک شرکت کرده اند.

 

قبل از شروع مسابقه هلی کوپترهای نظامی در اطراف ورزشگاه به چرخ زنی مشغول بودند تا تدابیر شدید امنیتی به وضوع دیده شود.

 

گزارش مراسم

 

نمایش ابتدای مراسم رودخانه معروف "تیمز" را از سرچشمه این رودخانه تا ورزشگاه المپیک را به تصویر کشید که در مسیر این رودخانه وقایع مختلفی به تصویر کشیده می شوند.

 

در مسیر این رودخانه با شخصیت ها و داستانهای معروف انگلیسی مواجه شدیم. "رتی" و مول" چهره های داستانی کتاب های کودک انگلیس، قایق آهنگین "اتون" و برخی المپیکی های قدیمی انگلیس نظیر جون کارول، مارگارت ویلدینگ، مایکل هاوارد، جان راسل در این تصویرها دوباره در ذهن ها نقش بستند.

مسابقه قایق های کمبریج و آکسفورد، چرخ و فلک معروف "چشم لندن" که دومین چرخ و فلک بزرگ جهان است هم در ادامه نمایش داده شدند.

 

دهکده سبز

 

میدان ورزشگاه را یک دهکده سبز فرا گرفته است. داستانهای سنتی نقش می بندند. کشاورزها به شخم زنی مشغول می شوند، ورزشها در دهکده بازی می شوند و خانواده ها از پیک نیک لذت می برند. فوتبال با توپ های چرمی و بدمینتون و کریکت روی کره سبز بازی می شوند. انگلیسی ها به نوعی قصد دارند ریشه این بازی ها را به انگلیسی بودن ربط دهند.

 

زنگ المپیک به صدا در آمد

 

و سرانجام...

10- 9- 8 ... شمارش معکوس شروع می شود. پنج حلقه المپیک با چهار بالن به هوا می روند و با صدای زنگ بزرگ ورزشگاه، زنگ المپیک به صدا در می آید.

 

 

 

5

 

چهار ملیت و نمایشنامه شکسپیر

 

چهار ملیت که سرزمین بریتانیا را تشکیل داده اند در استادیوم المپیک ظاهر می شوند و موسیقی های سنتی شان نواخته می شوند.

در ادامه بخشی از نمایشنامه شکسپیر با نام "Tempest" به میان می آید و با انقلاب صنعتی در قرن 19 و در بریتانیا همراه می شود.

 

یادبود مردمان

 

*اشاره به دو جنگ جهانی و یادبودهایی از مردم سراسر جهان ادامه بخش مراسم افتتاحیه می شود. تغییرات فرهنگی دهه 60 هم تماشاگران ورزشگاه را به گذشته می برد.

 

*در این مراسم تاریخ انگلیس از اواخر قرن نوزدهم به تصویر کشیده شد و در فیلمی که قبلا ساخته شده بود با دعوت ملکه انگلیس به ورزشگاه وارد زندگی در قرن بیستم شد.ابتدای این مراسم با دهکده ای آغاز شد که نمادی از زندگی روستائیان قرون وسطی بود. سپس این دهکده در طول چند دقیقه برداشته شد و جای آن را زندگی صنعتی و کوره های ذغالی صنعتی گرفت.

در ادامه نیز بخش های متنوعی از زندگی مردم انگلیس به نمایش درآمد.

 

 

پیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل

 

پیامی به صورت تصویری از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل پخش می شود که ملت ها را دعوت به صلح و دوری از جنگ می کند.

الیزابت دوم در ورزشگاه

 

با نمایش فیلمی که الیزابت دوم ملکه انگلستان و بازیگر نقش 007 در آن دیده می شوند، ملکه انگلیس با هلی کوپتر به زمین فرود می آید که در هنگام پخش این فیلم، الیزابت دوم به همراه ژاک روگ وارد ورزشگاه می شوند.

 

 

 

5

 

موسسه "خدمات سلامتی ملی " که پس از جنگ جهانی دوم در بریتانیا تشکیل شده با ورود تخت های زیاد بیمارستان و نمایش هارمونیک حرکات که اشاره به درمان بیماران دارد، در ورزشگاه نقش می بندند. مبارزه پرستارها با سمبل های بیماری به رخدادهای پس از جنگ جهانی دوم اشاره می کنند.

همچنین "جی کی رولینگ" که نویسنده هری پاتر است، به همراه برخی شخصیت های کارتونی در بخش بعدی برنامه نقش آفرینی می کنند.

 

مستر بین نوازنده شد!

 

شخصیت برتر کمدی جهان یعنی "روان آتکینسون" یا همان " مستر بین" یک سورپرایز برای تماشاگران افتتاحیه المپیک سی ام است. در این قسمت از برنامه، مستر بین به اجرای موسیقی با پیانو می پردازد که در آخر آن مشخص می شود که فرد دیگری نوازنده اصلی است و مستر بین فقط تقلید حرکات او را

کرده است. در آخر مستر بین با مینی ماینر خود ورزشگاه را ترک می کند.

 

 

5

 

بکام، پشت قایق موتوری

 

دیوید بکام که پرچمداری کشورش را نپذیرفته بود، در مراسم افتتاحیه نقش کوتاهی داشت و فیلمی از او پخش شد که راننده قایق موتوری بود.

 

محمد علی کلی، گیبرسلاسی و بان کی مون پرچم المپیک را حمل کردند

 

در ادامه مراسم افتتاحیه المپیک لندن، محمد علی (معروف به کلی) چهره افسانه ای بوکس جهان در حالی که به سختی حرکت می کرد، برای لحظاتی پرچم المپیک را حمل کرد. همچنین هایله گیبرسلاسی دونده مشهور ماراتن و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل جزو حمل کنندگان پرچم بودند.

*در بخش دیگری از این مراسم دنیای خواب کودکان نیز به تصویر کشیده شد که یک اهریمن سیاه پوش بلند قامت در آن نقش آفرینی می کرد و البته خیلی زود سقوط کرد!

 

 

رژه کاروان‌های کشورهای مختلف

 

* در ابتدای رژه کاروان کشور یونان وارد ورزشگاه شد؛ یونانی‌ها به دلیل اینکه خواستگاه المپیک هستند پیش از سایر کشورها رژه خود را آغاز کردند.

* در ادامه مراسم سایر کشورها به ترتیب حروف الفبای انگلیسی رژه خود را برگزار می‌کنند؛ پس از یونان کشور افغانستان رژه رفت.

* در کنار پرچمدار کاروان هر کشور، دختر بچه‌ای حضور دارد که با یک تابلو نام کشور را معرفی می‌کند.

* با ورود هر کشور به محل رژه آهنگی محلی از همان کشور پخش می‌شود.

* با آغاز مراسم رژه چراغ‌هایی که در جایگاه تماشاگران تعیبه شده بود روشن شد و کلمه Welcome (خوش آمدید) را به نمایش درآورد.

* با آغاز رژه هر کشور، عکسی از مسئولان همان کشور از اسکوربرد پخش می‌شود.

 

مراسم رژه کشورها و پرچمداری مظاهری

 

در حالی که محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان و محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک در ابتدای مراسم از جایگاه ویژه مراسم افتتاحیه را تماشا می کردند البته بعد از حضور در جایگاه ویژه در رژه هم شرکت کردند، کاروان ورزشی ایران به پرچمداری علی مظاهری ملی پوش بوکس رژه رفت.

 

 

تشویق یوسین بولت

 

زمانی که کاروان جامائیکا به پرچمداری یوسین بولت رکورددار دوهای سرعت جهان وارد ورزشگاه شد، با تشویق بی امان تماشاگران روبرو شد.

 

 

پس از رژه کشورها و مراسم آتش بازی، سباستین کو رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک به سخنرانی پرداخت و اعلام کرد که برگزاری المپیک و حرکت در راستای جنبش المپیک بزرگترین افتخاری بوده که نصیبش شده است.

ژاک روگ رئیس کمیته بین المللی المپیک دیگر سخنران این مراسم بود.

پس از آن سوگند ورزشکاران توسط تکواندوکار زن انگلیسی، سوگند مربیان توسط مربی کانو و سوگند داوران توسط داور بوکس کشور میزبان قرائت شد. 

 

مشعل المپیک توسط 7 نفر روشن شد

 

مشعل المپیک با یک قایق موتوری که توسط دیوید بکهام هدایت می شد به ورزشگاه المپیک لندن رسید.

 

 

یکی از ورزشکاران انگلیسی مشعل را از بکهام گرفت و آن را به 7 قهرمان المپیک که پرچم المپیک را حمل می کردند تحویل داد تا هفت مشعل روشن شود تا با همدیگر مشعل المپیک را روشن کنند.

 

 

در نهایت نیز با روشن شدن مشعل بازی ها، و آتش بازی، المپیک 2012 لندن رسما وارد اولین روز رقابتهای خود شد.این بازیها تا 22 مرداد ادامه دارد.

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-28 12:54

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
نه، همه جای دنیا واسه دیدن اینجور چیزا پول میدن، شما میخوای مجانی بشینی از تلویزیون ببینی، این بی عدالتی نیست؟؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
واقعا که!!!!!!! از این همه زیبایی و جذابیت مرگ ملکه انگلیس رو دیدی!!!! کوته فکری
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ازائیل
ملکیه اینگلیس هم دیگه کم کم داره غزل خداحافظیو می خونه، تا حدود سه سال دیگه احتمالا تشریف میارن دیار باقی!
ارسال شده توسط ازائیل در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
چرا نباید بازی ها را از شبکه های ملی خودمان ببینیم؟ آیا این بی عدالتی نیست؟!!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
خدایی لباس ایرانیها از همه زشت تر بود.آخه طوسی هم شد رنگ؟؟؟؟!!!واسه ورزش همیشه یه رنگ شاد و روشن استفاده می کنند.نه طوسی که انقد خمود و غمگینه.نا سلامتی دارین کشورو به دنیا معرفی می کنین یه خورده سلیقه هم خوب چیزیه
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر majid
ايرانيا چنان راه ميرن كه انگار ميخوان همه مدالارو درو كنند البته تو خواب! هه هه هه هه هه هه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ارسال شده توسط majid در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
باید فکر آخرت بود اینها همه فناپذیر هستند وای اگر که بدانند در آن دنیا ..
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید