کد مطلب: 

3308

برخورد پلیس با کافی‌نت‌هایی که نرم افزار عبور از فیلتر دارند

برخورد پلیس با کافی‌نت‌هایی که نرم افزار عبور از فیلتر دارند

پلیس فتا بهره گیری از هرگونه نرم افزارهای عبور از فیلتر و فیلترشکن در کافی‌نت‌ها را ممنوع دانست و اضافه کرد: در بازدیدهای انجام شده در صورتی که مواردی از نقض مقررات قانونی مشاهده گردد با متصدیان کافی‌نت‌ها برابر مقررات قانونی برخورد می‌شود.

 

به گزارش سیتنا، وی از اجرای طرحی برای نظارت و کنترل کافی‌نت‌ها و برخورد با متصدیان مکان‌هایی که در آنها از فیلترشکن استفاده می‌شود، خبر داد.

 

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با بیان این مطلب اظهار کرد: هر چند که فناوری‌های ارتباطی، اطلاعاتی و پیشرفت تکنولوژی بسترساز توسعه در تمامی ابعاد و زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستند و بدون توجه و بهره‌گیری از این فناوری‌ها بخش عظیمی از زیربناهای توسعه معطل می‌ماند، اما باید اذعان کرد که این فناوری‌ها، جرائم جدیدی را نیز وارد کرده و ابزار جدیدی را در اختیار مجرمان قرار داده است.

 

وی افزود: همواره مجرمان سعی می‌کنند جهت پنهان ماندن و دور ماندن از تعقیب قانونی ارتکاب جرم از فضاهای مجازی بهره بگیرند و از این فناوری‌ها جهت تحقق اهداف مجرمانه خود استفاده کنند.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از مکان‌هایی که این افراد را ترغیب به استفاده از اینترنت می‌کند کافی‌نت‌ها است که به همین جهت پلیس فتای استان طرح ویژه‌ای را به منظور کنترل فعالیت مجرمان در این اماکن در دست اجرا دارد.

 

وی گفت: مسئولان کافی‌نت‌ها می‌توانند با بکارگیری تدابیر اعلامی از طرف پلیس فتا منافذ سوء استفاده از مجرمان و تبهکاران از این اماکن جهت دسترسی به اینترنت و انجام اعمال مجرمانه آنها در فضای مجازی را ببندند و پلیس فتا نیز با بررسی همه جانبه سعی می‌کند در تحقق این امر نظارت قانونی خود را به طور جدی اعمال کند.

 

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با بیان اینکه احراز هویت قبل از تحویل سیستم به کاربران در کافی‌نت‌ها بسیار مهم است، افزود: کاربران می‌بایست با ارائه کارت ملی متصدیان کافی نت را در این امر یاری کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-24 10:03

افزودن دیدگاه جدید