کد مطلب: 

3294

وب‌سایت‌های سارق هویت رکورد زدند

وب‌سایت‌های سارق هویت رکورد زدند

استفاده از یک فناوری جدید در تشخیص وب‌سایت‌های سارق هویت نشان می‌دهد که مجرمان سایبری بسیار فعال عمل می‌کنند. 


به گزارش سیتنا به نقل از ماهر، تعداد وب‌سایت‌های سارق هویت به بالاترین میزان خود در اوایل سال جاری میلادی رسیده و این موضوع نشان دهنده اینست که جعل وب‌سایت‌های قانونی و واقعی همچنان یک تجارت سودمند برای مجرمان سایبری است.


گروه کاری ضد سرقت هویت (APWG) در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که 56859 وب سایت سارق هویت را در ماه فوریه 2012 شناسایی کرده است. این میزان از رکورد قبلی که متعلق به آگوست 2009 است، یک درصد بالاتر است. APWG یک کنسرسیوم غیر انتفاعی متشکل از بانک‌ها، شرکت‌های امنیتی و دیگر شرکت‌هایی است که روند جرائم سایبری را دنبال می‌کنند.
 

وب‌سایت‌های سارق هویت، وب‌سایت‌هایی هستند که به ظاهر کاملاً مشابه وب‌سایت‌های اصلی و قانونی هستند و غالباً به تقلید از برندهای مشهور می‌پردازند. این وب‌سایت‌ها از اعتمادی که کاربران به شرکت‌های قانونی دارند، سوءاستفاده کرده و آنها را برای افشا کردن نام کاربری، کلمه عبور و دیگر اطلاعات حساس فریب می‌دهند.


APWG در گزارش خود اعلام کرده است که یکی از علل مشاهده افزایش تعداد وب‌سایت‌های سارق هویت، استفاده از یک فناوری جدید برای تشخیص وب‌سایت‌های کلاهبردار است.
بنا بر گزارش APWG بیش از 38 درصد وب سایت‌های جعلی مربوط به بخش خدمات مالی بوده اند. خدمات پرداخت آنلاین و خدمات خرده فروشی نیز به ترتیب در مکان‌های بعدی قرار دارند. همچنین این وب‌سایت‌ها 392 برند را جعل کرده‌اند که این نیز یک رکورد محسوب می‌شود.
 
پیتر کاسیدی، رهبر APWG در این مورد می‌گوید: "امروزه همه نوع تجارتی آنلاین شده است و لذا فرصت‌های زیادی را برای کلاهبرداری‌های جدید و فریبنده ایجاد کرده است که به سوءاستفاده از ارتباط آنلاین شرکت و مشتریان می‌پردازد. البته مردم نیز نسبت به حملات سرقت هویت هوشیارتر شده و به راحتی فریب نمی خورند ولی هنوز هستند افرادی که با استفاده از فریب‌های خلاقانه آنها را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند."
 
حدود نیمی از وب‌سایت‌های سارق هویت در سه ماهه اول 2012 از اسامی برندها در URL خود استفاده کرده‌اند که معمولاً مردم را فریب می‌دهد.
 
نکته مثبت اینجاست که وب سایت‌های سارق هویت با توجه به فناوری‌های امنیتی پیشرفته‌تر، سریع‌تر از گذشته شناسایی و متوقف می‌شوند.
 انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-22 10:26

افزودن دیدگاه جدید