کد مطلب: 

3287

امکان تارکردن چهره‎ی افراد در ویدئوهای یوتیوپ فراهم شد

امکان تارکردن چهره‎ی افراد در ویدئوهای یوتیوپ فراهم شد

سایت یوتیوب به امکانات خود، ابزاری اضافه کرده است که با آن می توان چهره افراد در ویدئوهای آپلودشده را تار کرد.

 

به گزارش سیتنا، این ابزار نخستین گام در فراهم کردن امکان "ناشناس ماندن در تصاویر" به شمار می رود و در آینده امکانات دیگری در این زمینه اضافه خواهد شد. ولی سایت یوتیوب می گوید که تضمینی وجود ندارد که این ابزار در تمام فریم های یک ویدئو به خوبی عمل کند و ممکن است اقدام های احتیاطی دیگری نیز مورد نیاز باشد.

 

بی بی سی افزوده است که مسئولان سایت یوتیوب که مالکیت آن با شرکت گوگل است در وبلاگ رسمی خود نوشته اند: "این یک تکنولوژی تازه است و بنابراین ممکن است بسته به زاویه فیلمبرداری، نور، موانع فیزیکی و کیفیت ویدئو، در تشخیص چهره ها مشکلاتی پیش آید."

 

کاربرانی که می خواهند از این ابزار استفاده کنند، باید نخست فیلم خود را آپلود کنند و سپس یکی از ابزارهای بخش "بهبود تصویر" (Video Enhancement) در این سایت را انتخاب کنند. آنها سپس خواهند توانست پیش نمایشی از فیلم تارشده را قبل از اینکه نسخه نهایی را در دسترس دیگران قرار بدهند، ببینند.

 

گوگل پیش از این نیز از تکنولوژی مشابهی برای تارکردن چهره ها و شماره پلاک ماشین ها در تصاویر خیابانی نقشه گوگل (Google Map) استفاده کرده است. با این حال، به دلیل تازه بودن این تکنولوژی، برخی چهره ها در نقاشی ها و تابلوهای خیابانی از جمله تصویر کلنل ساندرز، صاحب فروشگاه های زنجیره ای مرغ سوخاری کنتاکی نیز مات شده بود؛ و این در حالی بود که چهره برخی افراد در خیابان ها تار نمی شد.

انتهای پیام

http://citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-21 17:43

افزودن دیدگاه جدید