کدخبر :3220 پرینت
26 تیر 1391 - 10:16

هجوم جوانان عربستان سعودی به توئیتر؛ رشد سه هزار درصدی کاربران عربستانی توئیتر

متن خبر

مدیر اجرایی شبکه اجتماعی توئیتر گفت: مردم عربستان به علت نبودن تریبون‌های آزادی بیان بیشترین استفاده را از این سایت می‌کنند.


به گزارش سیتنا به نقل از العالم، مدیر اجرایی شبکه اجتماعی توئیتر اضافه کرد: عربستان از کشورهایی است که سریع‌ترین رشد استفاده از این سایت را دارد و میزان رشد کاربران این سایت به سه هزار درصد می رسد.

 

«خبرگزاری الجزیره العربیه» به نقل از وی نوشت: این دلیل محکمی است که نشان دهنده  آگاهی و بیداری ملت و کمبود تریبون های آزادی بیان در عربستان است. جوانان سعودی هیچ ابزار دیگری برای بیان مواضع و دیدگاه‌های خود علیه رژیم جز شبکه های اجتماعی توئیتر ، فیس بوک و یوتیوب ندارند.

 

وی افزود: جوانان عربستان سعودی در مقایسه با جوانان دیگر کشورهای عربی بیشترین استفاده را از توئیتر دارند به گونه ای که همه به آن به عنوان ابزاری که نمی توان از آن بی نیاز بود، متوسل می شوند.

 

بنابراین گزارش، تعدادی از فراخوان ها مانند رانندگی زنان و آزادی بازداشت شدگان از این پایگاه آغاز شده و بازتاب گسترده ای در میان افکار عمومی عربستان داشته است.

 

تعدادی از شخصیت های دولتی و مذهبی در عربستان به طور روزمره از توئیتر استفاده می کنند و برجسته ترین آنها محمد العریفی روحانی عربستانی است که صفحه او بیش از یک میلیون بازدید کننده دارد.

 

آل‌سعود با ایجاد انحصار در استفاده از امکانات عمومی و اختصاص دادن میلیاردها دلار درآمدهای نفتی به خاندان پادشاهی، وضعیت غیرقابل تحملی را در کشور به وجود آورده اند و علاوه بر این، نقض حقوق بشر در عربستان به صورتی گسترده ادامه دارد.

 

نقض حقوق زنان، نقض حقوق مهاجران، نقض حقوق مردم در فرایند دادرسی ها، نبود آزادی بیان، نبود تشکل‌های مدنی مستقل و ده‌ها موضوع دیگر توجه عموم صلح طلبان و مدافعان حوق بشر را در سراسر جهان به خود جلب کرده است.
 انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.