کد مطلب: 

317

اجرای عملیات پیچیده و خطرناک راپل برای جمع‌آوری ماهواره عجیب است

اجرای عملیات پیچیده و خطرناک راپل برای جمع‌آوری ماهواره عجیب است

کامبیز نوروزی٬ حقوقدان و استاد ارتباطات در میزگرد کافه خبر در مورد جمع‌آوری ماهواره‌ها توسط نیروی انتظامی گفت: "در مورد اجرا شدن و نشدن یک قانون خیلی خطاست که ما فقط به عوامل حقوقی توجه کنیم."

 

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، به عقیده نوروزی همیشه عوامل غیرحقوقی اجرای یک قانون بسیار مهم است. در این راستا او اظهار داشت: "منظور از این عوامل غیرحقوقی٬ عوامل اقتصادی٬ فرهنگی٬ اجتماعی و ... است که بر اجرا کردن یا نکردن یک قانون اثر می گذارد. ضمن اینکه بعضی شیوه‌هایی که گزارشهایش در رسانه‌های داخلی هم منتشر شد و مناسب هم نبود و من هم ندیدم که نیروی انتظامی آنها را تکذیب کند٬ چندان قانونی به نظر نمی‌رسید."

 

او معتقد است: «از سوی دیگر من متوجه نمی‌شوم که چطور می‌شود که عملیات بسیار پیچیده و خطرناک راپل انجام بشود برای جمع‌آوری ماهواره. نکته جدی‌تر این است که اصولا در ایران٬ دولت همواره نسبت به رسانه‌ها مرعوب بوده است. زمانی که رادیو و تلویزیون٬ فکس٬ ویدیو٬ تلفن و باقی ابزار رسانه جمعی وارد ایران شده است٬ همواره دولت قوانینی را برای جلوگیری از استفاده آن‌ها تدوین و اجرا کرده است. در مورد ماهواره هم همین طور است.»

 

نوروزی می‌گوید:‌ «از سال ۱۳۷۳ که قانون منع نگهداری و استفاده از تجهیزات گیرنده ماهواره‌ای را داریم. در حال حاضر آماری که وجود دارد نشان می‌دهد که بین دو تا چهار میلیون گیرنده تلویزیونی در تهران فعال است. این یعنی اینکه این قانون را باد با خودش برده است. این قانون از سال ۷۳ وجود دارد ولی در تهران فقط دو میلیون خانوار در حال استفاده از ماهواره‌اند. من قبول دارم که اراده برای اجرای این قانون وجود دارد ولی اراده اجرای قانون یک نکته است و امکان اجرای آن نکته دیگری‌ است.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-09-15 18:03

افزودن دیدگاه جدید