کد مطلب: 

309

شفاف‌سازی فضای تبادل محتوا از محورهای اصلی ششمین همایش ملی ICT

شفاف‌سازی فضای تبادل محتوا از محورهای اصلی ششمین همایش ملی ICT

ششمین همایش ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات دی‌ماه سال جاری با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و باحضور اساتید، مدیران و کارشناسان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی برگزار می‌شود.

 به گزارش سیتنا به نقل از ستاد خبری ششمین همایش ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر داود زارعیان عضو کمیته علمی ششمین همایش ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام مطلب فوق گفت: موضوع اصلی همایش مذکور« فضای تبادل اطلاعات» است و به زودی محور مقالات آن نیز منتشر خواهد شد.

وی با اعلام اینکه شفاف‌سازی فضای تبادل محتوا در حوزهICT و رفع نگرانی جامعه از مهم‌ترین ضرورت‌های برگزاری این همایش است، افزود: با توجه به رشد روزافزون فناوری و توسعه و گسترش تبادل اطلاعات و محتوای چند رسانه‌‌ای در شبکه‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات و ارایه سرویس‌های نسل جدید توسط فراهم‌کنندگان شبکه‌های ارتباطی، ضابطه‌مند کردن استفاده از این خدمات ضروری است تا مسئولیت‌های استفاده‌کنندگان از خدمات و فراهم‌کنندگان شبکه و محتوا در قبال ارایه خدمات چند رسانه‌ای مشخص شود.

زارعیان با اشاره به نقش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اجرای صحیح مصوبه 96 کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص ضوابط ناظر بر میزبانی محتوا در شبکه‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات ادامه داد: ششمین همایش ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات فضای مناسبی برای دست‌اندرکاران رگولاتوری، صاحب‌نظران دانشگاهی و تولیدکنندگان محتوا در فضای وب، جهت بررسی چالش‌های پیش‌روی فضای تبادل اطلاعات ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: لزوم استفاده و توسعه کاربرد تکنولوژی، مدیریت و سازماندهی فضای تبادل اطلاعات و تولید محتوای اسلامی، ملی و بومی از دیگر ضرورت‌های برگزاری این همایش است.

 عضو کمیته علمی ششمین همایش ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سوابق گذشته برگزاری این همایش گفت: در دوره‌های پیشین، موضوعات «مدیریت ارتباطات»، «دیتاسنتر»، «شبکه‌های نسل آینده»، «تجارت الکترونیک در فضای شبکه‌های نسل آینده» و «رگولاتوری» در این همایش بررسی شده است.

گفتنی است اطلاعات بیشتر در این مورد از طریق سایتwww.cnict.ir اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-09-14 11:12

افزودن دیدگاه جدید