کدخبر :304001 پرینت
17 تیر 1403 - 08:51

ببینید| برگزاری نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴»‌

نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴» در شانگهای با شعار «حکمرانی هوش مصنوعی برای خوبی و برای همه» و با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت چینی و بین‌المللی فعال در زمینه هوش مصنوعی در حال برگزاری است.

متن خبر

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴» در شانگهای با شعار «حکمرانی هوش مصنوعی برای خوبی و برای همه» آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه، بیش از ۵۰۰ شرکت چینی و بین‌المللی فعال در زمینه هوش مصنوعی شرکت دارند.

شرکت‌های چینی هوش مصنوعی آخرین پیشرفت‌های خود را در این زمینه در این نمایشگاه سالانه که شش سال پیش آغاز به کار کرد عرضه می‌کنند.

چین پس از آمریکا دومین کشور از لحاظ تعداد برنامه‌نویسان و عرضه برنامه‌های کامپیوتری است و رشد سریعی را در این حوزه تجربه می‌کند. بدین ترتیب، بیش از ۱۵۰ محصول عمدتاً چینی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.در اواخر ماه ژوئن سال جاری میلادی، وزارت خزانه داری آمریکا قانون پیشنهادی را تصویب کرد که سرمایه‌گذاری آمریکا در چین در حوزه هوش مصنوعی، تراشه‌های کامپیوتری و محاسبات کوانتومی را محدود و بر آن نظارت برقرار می‌کند.

قانون پیشنهادی نتیجه فرمان اجرایی جو بایدن، در ماه اوت سال ۲۰۲۳ در رابطه با دسترسی «کشورهای نگران‌کننده» به سرمایه‌های آمریکایی و دلار در زمنیه فناوری‌های پیشرفته است که به گفته دولت آمریکا می‌تواند قابلیت‌های نظامی، اطلاعاتی، نظارتی و سایبری این کشورها را افزایش دهد.

این فرمان، چین، هنگ‌کنگ و ماکائو را به عنوان کشورهای «نگران‌کننده» معرفی کرد.

آمریکا تلاش می‌کند از توسعه فناوری‌های پیشرفته در چین جلوگیری کند، تا این کشور به عنوان اقتصاد دوم بزرگ جهان، نتواند از آمریکا در برتری نظامی یا تسلط بر بخش‌های نوظهور پیشی بگیرد.

با این حال، در حال حاضر، مدیران شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی و حاضر در این نمایشگاه نگران به نظر نمی‌رسند.

دِبو هو، که با ربات انسان نمای «کِپلِر»‌تولید شرکتش به نمایشگاه آمده است در این باره می‌گوید:‌ «ما در حال حاضر از تراشه‌های اوران شرکت انویدیا در حوزه رباتیک استفاده می‌کنیم. البته به دنبال جایگزین‌ها ملی هم می‌گردیم.»

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.