کد مطلب: 

2975

برنامه نویسان دفتر خدمات مسافرتی، عامل هک سیستم‌های شرکت

امور مربوطه به سیستم‌های رایانه‌ای به خصوص اینترنتی خود را به افرادی معتمد سپرده و حتی الامکان پس از تحویل ، رمزهای مربوطه را تغییر دهید.

به گزارش سیتنا، رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: پیرو شکایت یکی از مدیران دفاتر مسافرتی استان، مبنی بر به وجود آمدن اختلال در سیستم اینترنتی رزرواسیون و فروش بلیط این دفتر، ﻤﺄمورین اقدامات خود را آغاز نمودند. در بررسی‌های اولیه مشخصی گردید که فرد یا افرادی با دستکاری سیستم‌های موجود قصد خرابکاری و ایجاد مشکل برای مدیران دفتر را داشته اند.

 

طی تحقیقات فنی و تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص گردید که این افراد به راحتی و با دانستن شماره پورت‌های باز و آگاهی کامل از دستورات برنامه نویسی به سیستم‌های فوق نفوذ کرده، لذا ﻤﺄمورین به طراحان و برنامه نویسان اخراجی شرکت، مظنون و نهایتاً طی استعلام‌های انجام گرفته بر اساس IPهای بدست آمده 2 متهم پرونده که از برنامه نویسان موسسه در ابتدای تاسیس آن بودند شناسایی و طی عملیاتی هر دو نفر دستگیر گردیدند.

پلیس فتا به مدیران موسسات و شرکت‌ها هشدار داد: امور مربوطه به سیستم‌های رایانه‌ای به خصوص اینترنتی خود را به افرادی معتمد سپرده و حتی الامکان پس از تحویل ، رمزهای مربوطه را تغییر دهید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-06-21 08:42

افزودن دیدگاه جدید