کدخبر :296111 پرینت
31 خرداد 1403 - 09:22

نتایج نظرسنجی ایسپا: جلیلی اول، پزشکیان دوم؛ افزایش 6.1 درصدی آرای پزشکیان نسبت به هفته قبل

بر‌اساس نظرسنجی‌های ایسپا در 29 و 30 خردادماه، 26.2 درصد به جلیلی رای می‌دهند که آرای وی نسبت به هفته گذشته 2.5 درصد افزایش داشته است. همچنین 19.8 درصد به پزشکیان و 19 درصد به قالیباف رأی می‌دهند که آراء آنها نیز نسبت به هفته گذشته به ترتیب 6.1 درصد و 3.7 درصد افزایش داشته است.

متن خبر

به گزارش سیتنا، بر‌اساس نظرسنجی‌های ایسپا در 29 و 30 خردادماه، روند میزان مشارکت مردم بعد از ثبت‌نام نامزدها و اعلام نهایی نامزد‌های تایید شده ریاست جمهوری، در روزهای اخیر طبق نمودار قابل مشاهده است.

آنچه در داده‌های نظرسنجی قابل توجه است کاهش میزان افراد مرددّ برای شرکت در انتخابات است که قبل از اعلام نامزدهای نهایی، میزان آن 14.9 درصد بوده است و بعد از برگزاری مناظره اول، با کاهش درصد افرادی که به هیچ وجه شرکت نمی‌کنند، به میزان افراد مرددّ افزوده شده و به 16.1 درصد می‌رسد.

با توجه به فضای انتخاباتی کشور، انتظار می‌رود میزان مشارکت مردم تا روز برگزاری انتخابات، با تغییر همراه شود. 

[node:title]

براساس روند داده‌های موج سوم و موج چهارم نظرسنجی‌های انتخاباتی ایسپا، آٰرای سه نامزد اول (جلیلی، پزشکیان و قالیباف) روند افزایشی داشته است. به طوری که براساس آخرین موج نظرسنجی ایسپا در تاریخ 29 و 30 خرداد ماه،  26.2 درصد گفته‌اند به آقای جلیلی رأی می‌دهند که رأی ایشان نسبت به هفته گذشته 2.5 درصد افزایش داشته است. همچنین  19.8 درصد به آقای پزشکیان و 19 درصد به آقای قالیباف رأی می‌دهند که آراء آنها نیز نسبت به هفته گذشته به ترتیب 6.1 درصد و 3.7 درصد افزایش داشته است.

نسبت افرادی که برای رأی دادن به نامزدهای ریاست جمهوری هنوز تصمیم نگرفته‌اند از 40.3 درصد به 27.4 درصد کاهش داشته است.

 به نظر می‌رسد طی روزهای آینده و با انصراف احتمالی برخی نامزدها، از میزان افرادی که هنوز تصمیم خود را نگرفته‌اند کاسته خواهد شد و آراء نامزدهای حاضر در صحنه انتخابات، تغییر محسوسی خواهد داشت.

[node:title]

[node:title]

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.