کدخبر :296016 پرینت
29 خرداد 1403 - 12:09

2.6 میلیارد دلار ارزش اکوسیستم فناوری غنا در سال 2023

گزارش جهانی اکوسیستم استارتاپی 2024 که توسط Startup Blink منتشر شده، نشان می‌دهد که اکوسیستم فناوری غنا از سال 2021 تا 2023 رشدی چشمگیر داشته و به طور کلی به ارزش 2.6 میلیارد دلار رسیده است.

متن خبر

به گزارش سیتنا، طبق گزارش جهانی اکوسیستم استارتاپی 2024 که توسط Startup Blink منتشر شده است، نشان می دهد که اکوسیستم فناوری غنا از سال 2021 تا 2023 رشدی چشمگیر داشته و به طور کلی به ارزش 2.6 میلیارد دلار رسیده است.

این گزارش که بر اساس تحقیقات گسترده و تجزیه و تحلیل داده ‌های 4.5 میلیون استارت ‌آپ در 300 اکوسیستم جهانی و بیش از یک دهه تحقیق مستقل و ارائه مشاوره سیاستی به بیش از 160 وزارتخانه اقتصادی و نوآوری و آژانس دولتی و خصوصی در بیش از 55 کشور جهان گرد آوری شده است، اطلاعاتی در مورد اکوسیستم های استارتاپی پیشرو در جهان، روند های نوظهور و چالش های کلیدی پیش روی کارآفرینان در مورد چشم ‌انداز استارت‌ آپ‌ های جهانی از جمله غنا ارائه می‌دهد.

این گزارش همچنین میانگین میزان خروج سرمایه از فناوری را در دوره مورد بررسی، 70 میلیون دلار و کل بودجه سرمایه ‌گذاری خطر پذیر (VC) را 331 میلیون دلار نشان داده است.

جولی کوزاک، مدیر ارتباطات صندوق صندوق بین المللی پول (IMF) در جلسه توجیهی اخیر خود با رسانه‌های خبری اعلام کرد که انتظار می رود غنا تا پایان ژوئن سال جاری، سومین بسته 360 میلیون دلاری را دریافت کند.

وی افزود، هدف ما این است که ارزیابی را برای تصویب به هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول تا قبل از پایان ژوئن سال جاری ارائه کنیم و در صورت تصویب توسط هیئت مدیره صندوق، غنا امکان دسترسی به 360 میلیون دلار کمک مالی را خواهد یافت که مجموع وام های پرداختی به این کشور را از ماه می 2023 به حدود 1.6 میلیارد دلار می رساند.

به گفته صندوق، "سیاست قوی و تلاش های اصلاحی غنا تحت برنامه سه ساله به ثمر نشسته و نشانه‌هایی از ثبات اقتصادی در حال ظهور است. همچنین مقامات نیز پیشرفت خوبی در بازسازی جامع بدهی‌های خود دارند. مبادله بدهی داخلی سال گذشته تکمیل شد و در ژانویه 2024، دولت به توافقی اصولی با طلبکاران رسمی دوجانبه خود دست یافت و در حال مذاکره با طلبکاران خصوصی خارجی خود برای جلب حمایت آنها است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.