کدخبر :295802 پرینت
23 خرداد 1403 - 11:31

چرا نباید تلفن همراه را با خود به توالت ببریم؟

بر پایه نظرات علمی بردن تلفن همراه به سرویس بهداشتی توصیه نمی شود، چراکه ممکن است برای سلامتی شما خطراتی ایجاد کند.

متن خبر

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، امروزه به سختی می‌توان بدون تلفن‌همراه از پس امور روزانه برآمد. برای مثال تنها در فرانسه، بیش از ۹۹ درصد از جمعیت ۱۵ ساله یا بیشتر، تلفن همراه دارند.

۹۵ درصد از کل فرانسوی‌ها نیز موبایل دارند که ۷۷ درصد از آن‌ها از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند. استفاده از گوشی هوشمند به ویژه در میان جوانان پس از توسعه شبکه‌های اجتماعی فراگیرتر شده و جوانان کار بدون آن را سخت‌تر می‌دانند.

۹۴ درصد از افراد ۱۵ تا ۲۹ ساله دارای حداقل یک گوشی هستند و گوشی‌های هوشمند روز به روز کارآمدتر و باکیفیت‌تر می‌شوند.

باید گفت که تلفن همراه از این پس بهترین همراه ماست و برای همه چیز استفاده می‌شود. می‌توان به وسیله آن با دیگران ارتباط برقرار کرد، سریال تماشا کرد یا در شبکه‌های اجتماعی گشت و گذار کرد.

استفاده از تلفن همراه به ویژه از زمان ظهور هوش مصنوعی افزایش بیشتری داشته است و ما حتی از آن برای پاسخ به سوالات ساده زندگی استفاده می‌کنیم. به طوری‌که در مواقعی حتی هنگام رفتن به دستشویی هم تلفنمان را با خود می‌بریم.

اما باید توجه کرد که استفاده از تلفن در توالت ایده بسیار بدی است و علم در این‌باره هشدار می‌دهد.

اما سوال این جاست که چرا نباید موبایل خود را به توالت ببرید؟ پاسخ خیلی ساده است. به این دلیل که این کار می‌تواند باعث مشکلات روده شود.

مطالعات نشان می‌دهد که استفاده از تلفن همراه در توالت می‌تواند باعث انتقال باکتری روی دستان ما شود. این رفتار می‌تواند به تجمع میکروب‌ها بر روی موبایل منجر شود که انتقال آن به بدن ما ممکن است خطری بسیار جدی برای سلامت‌مان ایجاد کند.

بنابراین برای کاهش این خطر، دست‌های خود را به دفعات بشویید و همچنین از بردن گوشی‌همراه خود به توالت خودداری کنید.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.