کد مطلب: 

294714

حمایت صندوق نوآوری از حضور هیات‌های تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: تلاش می‌کنیم با بررسی مشکلات، دریافت پیشنهادات و انتقادات از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی، خدمات ارائه‌شده را روزبه‌روز ارتقاء دهیم.
حمایت صندوق نوآوری از حضور هیات‌های تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی

به گزارش سیتنا، نخستین جلسه بررسی اثربخشی پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی با محوریت نمایشگاه عرب هلث 2024 با حضور شرکت‌های حاضر در پاویون این نمایشگاه برگزار شد. 

این جلسه با حضور دکتر محمدصادق خیاطیان رییس صندوق نوآوری، دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت و عضو هیات عامل صندوق، دکتر سیاوش ملکی‌فر معاون توسعه، دکتر فرشاد فتوت معاون ارتباطات و بین‌الملل و هادی سیادتی مدیرکل حوزه ریاست صندوق نوآوری، همچنین نمایندگان شرکت‌های حاضر در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه بین‌المللی عرب هلث (Arab Heath 2024) و نمایندگان توسعه آینده بازار نوآوری ایرانیان به عنوان کارگزار، صبح امروز سه‌شنبه 25 اردیبهشت ماه جاری در محل صندوق برگزار شد. 

این نشست که نخستین جلسه بررسی اثربخشی پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی بود، با هدف بررسی مشکلات، دریافت پیشنهادات و انتقادات از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون نمایشگاه عرب‌هلث 2024 برگزار شد.    

اهمیت انتخاب شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی 

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در این نشست گفت: این نخستین جلسه‌ای است که با هدف بررسی اثربخشی پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی برگزار می‌شود. تلاش می‌کنیم با بررسی مشکلات، دریافت پیشنهادات و انتقادات از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون، خدمات ارائه‌شده را روزبه‌روز ارتقاء دهیم.

خیاطیان تصریح کرد: کارگزاران مسئول برپایی پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی باید به دقت مورد بررسی قرار گرفته، رتبه‌بندی شده و شاخص‌هایی برای انتخاب آنها تعیین شوند. از کارگزاران انتظار داریم علاوه بر ارائه خدمات مطلوب به شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون، شبکه‌سازی و ارتباط‌های مناسبی با نهادهای کشور میزبان برقرار کرده و جلسات B2B میان نمایندگان شرکت‌ها و نهادهای خارجی و شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون تدارک ببینند. 

وی افزود: طبیعتا شرکت‌های دانش‌‎بنیانی که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و پرداخت بخشی از هزینه توسط خودشان، در نمایشگاه‌های خارجی حاضر می‌شوند، انتظار دارند که خدمات مطلوبی نیز دریافت کنند. 

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم اثربخشی خدماتی که به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کنیم را ارتقاء دهیم. زمانی که یک شرکت دانش‌بنیان در پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه‌های خارجی حضور پیدا می‌کند، درحال معرفی توانمندی و دستاوردهای فناورانه کشور (در حوزه‌های مختلف) است؛ بنابراین باید شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی برای حضور در پاویون انتخاب شوند. این شرکت‌ها باید با مطالعه، هدفمند و با برنامه در نمایشگاه‌های خارجی حضور پیدا کرده و از فرصت فراهم‌شده برای توسعه بازار محصولات خود و برقراری تعامل و ارتباط با نمایندگان کشورهای دیگر استفاده کنند.

خیاطیان تأکید کرد: در بحث ایرادات مطرح‌شده از جمله جانمایی غرفه و فضای فیزیکی و ... نیز تلاش می‌کنیم در تعامل با کارگزاران و سایر نهادهای همکار، مشکلات موجود را برطرف و خدمات مطلوبی به دانش‌بنیان‌ها در این بخش ارائه کنیم. 

وی ضمن اشاره به حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌‌های خارجی گفت: حمایت‌های صندوق نوآوری تنها به برپایی پاویون ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان خلاصه نمی‌شود. در صندوق از حضور هیات‌های تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی نیز حمایت می‌کنیم. 

خیاطیان گفت: موضوع صادرات دانش‌بنیان‌ها یکی از مسائل بسیار مهم برای صندوق نوآوری و شکوفایی است و برنامه‌ریزی خاصی برای این حوزه داریم. تلاش می‌‌کنیم با حضور نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان و مسئولان سایر نهادهای مرتبط، چالش‌های موجود در زمینه صادرات محصولات دانش‌بنیان را بررسی و راهکارهای مناسبی برای توسعه صادرات این شرکت‌ها ارائه کنیم. 

ظرفیت بالای شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلامت 

دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی که در زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی عرب هلث (Arab Heath 2024) از پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه بازدید کرده بود، گفت: جمع‌بندی نظرات دریافت‌شده از شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون نمایشگاه عرب‌هلث 2024، حاکی از عملکرد مطلوب این پاویون بود. 

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سلامت تأکید کرد: مباحثی مانند مکان غرفه، وسعت و فضای فیزیکی، از جمله مسائلی هستند که قابل حل بوده و همکاران تلاش می‌کنند این مشکلات را به مرور زمان برطرف کنند.  
قانعی خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت می‌توان کارهای خوبی انجام داد و ظرفیت بالای شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه را در نمایشگاه‌های خارجی نشان داد. قطعا فناوری‌ها و دستاوردهای چشمگیری در حوزه سلامت در نمایشگاه ایران هلث 1403 (29 اردیبهشت تا 1 خرداد ماه 1403 در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران) را شاهد خواهیم بود. 

در نخستین جلسه بررسی اثربخشی پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی، شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در پاویون نمایشگاه عرب هلث 2024، دیدگاه‌ها، انتقادات و پیشنهادهای خود را مطرح و گزارشی از برگزاری جلسات B2B و تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای منعقد شده ارائه کردند. 

گفتنی است، پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه بین‌المللی عرب هلث (Arab Heath 2024) از 9 تا 12 بهمن 1402 با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در دبی برپا شد. در این پاویون 10 شرکت دانش‌بنیان شامل: مجموعه مهندسی پزشکی نوین (نوین مد)، مهندسی کاوندیش سیستم، استودیوی فناوری‌های سلامت آرامد، نوآوران داده سلامت پیشرو، زمهریر، بهراد رویش رویان (آرسیس)، کیتوتک، فرآورده بافت ایرانیان، گرانول معصوم، داروسازی ثامن حضور داشتند. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2024-05-15 13:52

افزودن دیدگاه جدید