کد مطلب: 

294712

ببینید| وزیر ارتباطات: سامانه‌ای برای نظارت تعهدات اپراتورها راه‌اندازی کردیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: در جریان افزایش تعرفه‌ها در سال گذشته، تعهداتی از اپراتورها گرفتیم مبنی بر اینکه کیفیت ارتباطات افزایش داده شود، این موارد به شکل جدی پیگیری می‌شود و سازمان تنظیم مقررات در این باره متعهد به پایش در این زمینه شد و همچنین سایت اطلاع رسانی طراحی کردیم که هر دو هفته یک بار تعهداتی که به اپراتورها سپردند را پیگیری می‌کند.
عیسی زارع پور

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیات دولت امروز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه، در جمع خبرنگاران، در آستانه ۲۷ اردیبهشت ماه و روز جهانی ارتباطات این روز را به همه تلاشگران این حوزه در شهر و روستا تبریک گفت و  افزود: در جریان افزایش تعرفه‌ها در سال گذشته، تعهداتی از اپراتورها گرفتیم مبنی بر اینکه کیفیت ارتباطات افزایش داده شود که این تعهدات شامل افزایش سرعت اینترنت همراه تا پایان خرداد به میزان ۵۰ درصد و افزایش پوشش نسل چهارم و افزایش پوشش نسل پنجم و افزایش ۱۰ درصدی بود.

زارع پور افزود: این موارد به شکل جدی پیگیری می‌شود و سازمان تنظیم مقررات در این باره متعهد به پایش در این زمینه شد. همچنین سایت اطلاع رسانی طراحی کردیم که هر دو هفته یک بار تعهداتی که اپراتورهای سپردند را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: این تعهدات به شکلی جدی توسط وزارت ارتباطات پیگیری می‌شود. همچنین روز گذشته تعدادی از سایت‌های نسل پنجم که حدود ۵ هزار تا ۶ هزار سایت نسل پنجم است با حضور رییس جمهور افتتاح شد که هزار و ۸۰۰ سایت نسل پنجم بود و این مسیر ادامه خواهد داشت تا به ۱۰ درصد پیشرفت کار در سایت های نسل پنجم برسیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: قراردادهایی هم برای خرید تجهیزات تولید داخل با شرکت های دانش بنیان توسط اپراتورها منعقد شد تا در سال جهش تولید با مشارکت مردم بتوانیم بخش قابل توجهی از نیازهای کشور را در حوزه تجهیزات توسط شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2024-05-15 12:26

دیدگاه‌ها

تصویر Anonymous
سامانه راه اندازی شده تا کنترول کند وبه ازای هر اشتراک پنح میلیون یارانه به اپراتویارانه تخصیص یابد خال آیا ضوابطی که نشوشته شده چه میزان مقید است الله اعلم هر پانصد متر یک نقطه اتصال و از ان نقطه تا منزل سیم هوائی اما آیا این با شوابط شهرداری و شهر سازی انطباق دارد یا نه برای مثال آیا احازه عبور از عرض معابر دارند یا خیر اگر این ابهامات رفع نشود برخوردی سلیقای و فساد آور را به بار خواهد آورد و بدین ترتیب هم یارانه هدر میرود و هم اعتبار دولت کاهش خواهد یافت
ارسال شده توسط Anonymous در 26 ارديبهشت 03 - 23:10

افزودن دیدگاه جدید