کد مطلب: 

294685

تولید داخلی؛ جایگزینی مناسب برای تأمین تجهیزات مخابراتی

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران، گفت: دانش فنی کافی برای اینکه در مسیر تولید داخل قرار گیریم وجود دارد، لذا باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید و تحقیق در مجموعه کشور حمایت و پشتیبانی کنیم.
تولید داخلی؛ جایگزینی مناسب برای تأمین تجهیزات مخابراتی

به گزارش سیتنا، دکتر ابراهیم محمودزاده، در مراسم امضای قرارداد خرید تجهیزات شبکه از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی که با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری و عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، با اشاره به تأثیرات تولید داخل در کشور، یادآور شد: کاهش قیمت تمام‌شده، نخستین مزیت در این زمینه است و اگر بنا باشد قیمت تولید داخلی نسبت به نمونه خارجی مطلوب و قابل رقابت نباشد، مؤثر نیست و نمی‌تواند با اهداف تولید داخل، هماهنگ باشد.

وی رعایت حداکثری استانداردهای لازم در بخش تجهیزات مخابراتی را یکی از ضروریات امر توسعه و ارائه خدمات عنوان و اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی، ضمن استفاده از تولیدات آنان، تمامی تولیدکنندگان داخلی دانش‌محور را همواره به استفاده از  فناوری‌های روز دنیا و افزایش کیفیت تولیدات خود، تشویق و از آن‌ها حمایت می‌کند.

مخابرات، نقشی اساسی در حوزه رونق و رشد تولید دارد و اگر توسعه زیرساخت‌ها و در راستای آن خدمات را داشته باشیم، مطمئناً بسیاری از فعالیت‌های تولیدی و خدماتی ما می‌تواند سریع‌تر، آسان‌تر و بهتر انجام شود.

دکتر محمودزاده  تصریح کرد: مخابرات، نقشی اساسی در حوزه رونق و رشد تولید دارد و اگر توسعه زیرساخت‌ها و در راستای آن خدمات را داشته باشیم، مطمئناً بسیاری از فعالیت‌های تولیدی و خدماتی ما می‌تواند سریع‌تر، آسان‌تر و بهتر انجام شود.

وی با اشاره به برنامه‌های مخابرات با هدف حمایت و پشتیبانی از تولیدات داخل کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی، ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل با این شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مناسب، از تولیدات داخلی با برندهای ایرانی حمایت و در این راستا گام‌های مثمر ثمری برداشته شود‌.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2024-05-15 09:08

افزودن دیدگاه جدید