کد مطلب: 

294431

زارع‌پور، وزیر ارتباطات: قم می‌تواند پیشران اقتصاد دیجیتال کشور باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با نخبگان و فعالان حوزه ICT استان قم، تاکید کرد: قم می‌تواند نقش بی بدیلی در اکو سیستم اقتصاد دیجیتال کشور داشته باشد و پیشران اقتصاد دیجیتال کشور باشد.
زارع‌پور، وزیر ارتباطات: قم می‌تواند پیشران اقتصاد دیجیتال کشور باشد

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس برگزاری آیین افتتاح پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای استان قم با حضور رئیس جمهوری در پارک علم و فناوری قم با جمعی از نخبگان و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان دیدار کرد.

وزیر ارتباطات در این دیدار با بیان اینکه در این دو سال و اندی اتفاقات بسیار خوبی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات رخ داده است و سنگ بناهای خوبی گذاشته شد، گفت: یکی از سنگ بناهای خوب گذاشته شده همین پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهاست که امروز در استان قم افتتاح شد و کل شهرهای استان از امروز تحت پوشش قرار گرفت.

وی افزود: این پروژه در حال حاضر در بیش از ۵۰۰ شهر در حال انجام است و در بیش از ۱۵۰ شهر کار به اتمام رسیده است و یک سوم کل کشور تحت پوشش فیبر نوری منازل و کسب و کارها قرار گرفته است.

زارع پور ادامه داد: این پروژه در قانون برنامه هفتم توسعه نیز تبدیل به تکلیف شده است و مقرر شده است که پوشش ها تبدیل به اتصال شود و دولت مکلف شده است که سال ۴ میلیون مشترک فیبر نوری ایجاد کند.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: این زیرساخت پرسرعت راه بیفتد مسیر برای کسب و کارها و فعالان بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تسهیل خواهد شد و رشد و شکوفایی بیشتری را در این بخش شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به رشد شبکه های اجتماعی و پلتفرم های مستقر در قم افزود: قم همچون سایر حوزه ها در حوزه پلتفرمی نیز خوش درخشیده است. البته حمایتی که در این دوره از پلتفرم ها و سکوهای بومی صورت گرفته بی سابقه است و ما با افتخار خود را حامی محصولات و پلتفرم های داخلی می دانیم و امیدواریم به زودی شاهد بین المللی شدن این پلتفرمها باشیم. 

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه قم می تواند یک نقش بی بدیلی در اکو سیستم اقتصاد دیجیتال کشور داشته باشد و این استان جزو پیشگامان این حوزه بوده است و باید این پیشگامی حفظ شود، تاکید کرد: ضروری است نخبگان و فعالان استان یک ارزیابی جدی تری داشته باشند که چطور می توانند یک اکو سیستم پویاتری در  استان به وجود بیاورند تا قم پیشران کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال باشد. 

در ابتدای این دیدار نیز جمعی از نخبگان و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به بیان نقطه نظرات، دغدغه ها و درخواست های خود پرداختند که وزیر ارتباطات برای تعدادی از درخواست‌ها دستوراتی را صادر و برای برخی دیگر قول پیگیری داد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-05-10 14:59

افزودن دیدگاه جدید