کد مطلب: 

293544

احتمال افزایش قیمت گوشی‌های تلفن همراه

مدیرعامل شرکت TSMC که از بزرگ‌ترین شرکت‌های تراشه‌ساز جهان به شمار می‌رود، از افزایش قیمت تراشه‌هایی که خارج از تایوان تولید می‌کنند، خبر داد که در صورت وقوع این اتفاق، تمام گوشی‌هایی که از تراشه‌های این شرکت استفاده می‌کنند مشمول افزایش قیمت خواهند شد.
احتمال افزایش قیمت گوشی‌های تلفن همراه

به گزارش سیتنا، سی‌سی وی، مدیرعامل TSMC، در گزارش درآمدزایی اخیر شرکتش گفت: «اگر مشتری درخواست تولید در منطقه جغرافیایی خاصی را داشته باشد، باید بخشی از هزینه‌های اضافی را تقبل کند. در شرایط کنونی جهان، هزینه‌ها برای همه ازجمله TSMC، مشتریان و رقبای ما، بالاتر خواهد رفت.»

فایننشال‌تایمز ضمن تایید نظریه سی‌سی وی، عنوان کرد که تولید تراشه در خارج از تایوان، برای TSMC گران‌تر تمام می‌شود و افزایش قیمت فروش از سوی این شرکت کاملا منطقی است. این در حالیست که بیش‌از ۹۰ درصد از پیشرفته‌ترین محصولات نیمه‌هادی جهان در تایوان ساخته می‌شوند.

شرکت تراشه‌سازی TSMC علاوه بر کارخانه‌های فعالی که در تایوان و ژاپن دارد، ماه گذشته جدیدترین کارخانه خود را در آریزونای آمریکا افتتاح کرد و چندین کارخانه دیگر نیز در این ایالت در دست ساخت دارد. همچنین کارخانه‌ای در آلمان نیز به نام این کمپانی به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.

این شرکت مبلغ ۶.۶ میلیارد دلار از ایالات متحده کمک مالی دریافت خواهد کرد و در ازای آن متعهد شده که میزان سرمایه‌گذاری خود در این کشور را از ۲۵ میلیارد دلار به ۶۵ میلیارد دلار برساند.

زلزله‌ای که ماه اخیر در تایوان رخ داد و افزایش قیمت برق مصرفی در این کشور موجب شده تا این شرکت علاوه بر افزایش قیمت تولیدات خود در خارج از تایوان، به فکر گران کردن آن‌ها در داخل تایوان نیز بیفتد. این مسئله قطعا به گران شدن عمده گوشی‌ها در آینده‌ای نزدیک منتهی خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-04-19 19:15

افزودن دیدگاه جدید