کد مطلب: 

293291

مقامات آمریکایی: ورود خودروهای برقی چین به آمریکا ممنوع شود!

برخی مقام‌ها و شرکت‌های آمریکایی معتقدند که خودروهای الکتریکی چین، یک تهدید جدی برای صنعت خودروسازی آمریکا هستند، لذا می‌خواهند که واردات خودروهای الکتریکی ساخت چین به آمریکا ممنوع شود.
مقامات آمریکایی: ورود خودروهای برقی چین به آمریکا ممنوع شود!

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، برخی مقام‌ها و شرکت‌های آمریکایی از جو بایدن، می‌خواهند که واردات خودروهای الکتریکی ساخت چین به آمریکا را ممنوع کند.

سناتور شرود براون، رئیس کمیته بانکی سنای آمریکا گفته است: «خودروهای الکتریکی چین، یک تهدید جدی برای صنعت خودروسازی آمریکا هستند.»

این بالاترین مقام قانون‌گذاری آمریکا است که به این صورت خواهان ممنوعیت ورود خودروهای ساخت چین شده است.

پیش از این مقام‌های آمریکایی تنها اعمال تعرفه‌های سنگین برای دور نگه داشتن خودروهای الکتریکی چینی به آمریکا را مدنظر داشتند.

در ماه فوریه، کاخ سفید اعلام کرد که در حال آغاز تحقیقات در این باره است که آیا خودروهای چینی، خطری برای امنیت ملی به همراه دارند یا خیر.

سناتور براون در ویدئویی در شبکه اجتماعی ایکس گفت: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم تا فریبکاری خودروسازان چینی و حمایت پکن از آنها، به آمریکا وارد شود.»

اغلب تولیدکنندگان خودرو در ایالت اوهایو فعالیت می‌کنند و سناتور براون که یک دموکرات از همین ایالت است، می‌خواهد با جلب حمایت آنها برای چهارمین دوره در انتخابات ماه نوامبر شرکت کند.

در ماه فوریه بایدن گفت که سیاست‌های چین «می‌تواند بازار خودرو ما را با وسایل نقلیه‌اش پر کند و خطراتی را برای امنیت ملی ما ایجاد کند» و او «اجازه نمی‌دهد این اتفاق بیفتد.»

کاخ سفید اعلام کرد که «واشنگتن ممکن است محدودیت‌هایی را به دلیل نگرانی‌ها در خصوص فناوری‌های به کار رفته در خودروهای ساخت چین، اعمال کند.»

به گفته کاخ سفید خودروهایی که به اینترنت متصل هستند «ممکن است مرتب از دوربین‌ها و حس‌گرهای خود برای ثبت اطلاعات دقیق در مورد زیرساخت‌های آمریکا استفاده کنند و یا به طور مستقیم با زیرساخت‌های حیاتی ارتباط برقرار کنند و این امکان را دارند که از راه دور کنترل یا غیرفعال شوند.»

چین بزرگترین تولید کننده خودرو در جهان است و با ژاپن برای تبدیل شدن به بزرگترین صادرکننده خودرو رقابت می‌کند.

این هفته، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا در سفری به چین، هشدار داد که واشنگتن اجازه نخواهد داد «شوک چین» در اوایل دهه ۲۰۰۰ تکرار شود، زمانی که واردات چینی به آمریکا سرازیر شد.

لیائو مین، معاون وزیر دارایی چین هم نسبت به محدودیت‌هایی که آمریکا در خصوص تجارت و سرمایه‌گذاری اعمال کرده، ابراز نگرانی کرد.

بزرگترین خطوط هوایی آمریکا از دولت بایدن خواستند تا مجوز پروازهای جدید بین آمریکا و چین را متوقف کند.

آنها در نامه‌ای به آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه و پیت بوتیگیگ، وزیر حمل و نقل گفتند که «سیاست‌های مخرب ضد رقابتی» چین، شرکت‌های حمل و نقل آمریکا را در معرض ضرر قرار می‌دهد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2024-04-13 13:00

افزودن دیدگاه جدید