کد مطلب: 

292891

هوش مصنوعی جدید در ۱۵ ثانیه تقلید صدا می‌کند!

شرکت توسعه‌دهنده چت جی‌پی‌تی از فناوری شبیه‌سازی صداهای واقعی رونمایی کرده و بر اساس اعلام مؤسسه پژوهشی هوش مصنوعی اوپن‌ای‌آی، این برنامه می‌تواند صدای انسان را در عرض ۱۵ ثانیه پس از ضبط تقلید کند.
تقلید صدا

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، شرکت چت جی‌پی‌تی از فناوری جدید شبیه‌سازی صدا رونمایی کرد. این فناوری جدید می‌تواند صدای شما را در عرض ۱۵ ثانیه پس از ضبط تقلید کند.

این ابزار جدید که موتور صوتی نام گرفته است، به دلیل نگرانی‌های امنیتی فعلا وارد بازار نخواهد شد.

کارشناسان نگران سوء‌استفاده از برنامه‌هایی هستند که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، زیرا تعداد فزاینده‌ای از برنامه‌های شبیه‌سازی صدا وجود دارند که استفاده از آنان آسان و ردیابی آنها دشوار است.

شرکت اوپن‌ای‌آی (OpenAI) اعلام کرده است که از این مسائل آگاه است. با توجه به احتمال استفاده نادرست از صداهای مصنوعی‌، این شرکت تصمیم گرفته است که رویکردی احتیاطی را طی کند.

این نگرانی وجود دارد که برخی از کاربران تلاش کنند تا با شبیه‌سازی صدا بر روند انتخابات تاثیر بگذارند.

شرکایی که ابزار موتور صوتی را آزمایش کردند به توافق رسیدند که ضبط صدا باید مستلزم رضایت صریح هر فردی باشد که صدایش توسط برنامه کپی شده است.

علاوه بر این، باید برای شنوندگان روشن شود، صداهایی که می‌شنوند توسط هوش مصنوعی تولید شده است تا بتوانند از این طریق از احتمال سوءاستفاده از این برنامه پیشگیری کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2024-04-02 10:38

افزودن دیدگاه جدید