کد مطلب: 

292750

وزیر ارتباطات، خبر داد: پیش خرید تصاویر و داده های دو ماهواره بخش خصوصی آماده پرتاب

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سال ۱۴۰۳ به دنبال تسهیل حضور بخش خصوصی در صنعت فضایی هستیم، پارسال نیز بزرگ ترین قرارداد با بخش خصوصی را برای ساخت منظومه شهید سلیمانی امضا کردیم و دو ماهواره بخش خصوصی نیز آماده پرتاب هستند و وزارت ارتباطات از قبل تصاویر و داده های این دو ماهواره را پیش خرید کرده است.
وزیر ارتباطات، خبر داد: پیش خرید تصاویر و داده های دو ماهواره بخش خصوصی آماده پرتاب

به گزارش سیتنا، امروز (چهارشنبه هشتم فروردین ماه) و در حاشیه نخستین جلسه هیات دولت در سال جدید، عیسی زارع پور درباره لایحه امنیت کاربران به خبرنگاران گفت: این لایحه در کمیسیون حقوقی - قضایی دولت در دست بررسی است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند و قسمت‌هایی از لایحه به‌ علت بخش‌های قضایی نیازمند تایید قوه قضائیه بود که در همین ارتباط نامه‌‌ای به رئیس قوه قضائیه ارسال شد تا نظر آنها برای این بخش‌ها کسب شود‌.

وی همچنین از استفاده نزدیک به چهار الی پنج میلیون نفر از بسته اینترنت هدیه عیدانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده خبر داد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در سال ۱۴۰۳ بدنبال تسهیل حضور بخش خصوصی در صنعت فضایی هستیم، تصریح کرد: پارسال نیز بزرگ ترین قرارداد با بخش خصوصی را برای ساخت منظومه شهید سلیمانی امضا کردیم و دو ماهواره بخش خصوصی نیز آماده پرتاب هستند و وزارت ارتباطات از قبل تصاویر و داده های این دو ماهواره را پیش خرید کرده است.

زارع پور، با اشاره به اینکه مطابق قانون تا پایان برنامه هفتم توسعه تمام ساختمان ها به فیبرنوری متصل می شوند، خاطرنشان است: در اینصورت سرعت دسترسی آنها به هزارمگابیت یعنی صد برابر سرعت فعلی ارتباطات ثابت کشور افزایش پیدا می کند و آن روز روزیه که سرعت دسترسی مردم افزایش صد برابری خواهد داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-03-27 13:47

افزودن دیدگاه جدید