کد مطلب: 

292079

خرید و فروش مسکن در سامانه خودنویس از سال 1403

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سهولت دسترسی مردم به خرید و فروش و اجاره مسکن، گفت: راه اندازی سامانه خودنویس منجر به عقد بیش از ۱۰۰ هزار قرارداد بین موجر و مستاجر شد و از طرفی به همکاران‌مان در این بخش ابلاغ شده تا بخش خرید و فروش هم به این سامانه اضافه شود و خرید و فروش در سال آینده از این طریق انجام شود.
خرید و فروش مسکن در سامانه خودنویس از سال 1403

به گزارش سیتنا، مهرداد بذرپاش در آخرین روز از نشست پایش عملکرد ادارات کل استان‌ها در طرح نهضت ملی مسکن، ضمن ارائه نقطه نظرات خود در خصوص عملکرد سال ۱۴۰۲ به تشریح ماموریت‌ها و چشم‌اندازه‌های سال آینده در این حوزه پرداخت و گفت: در حوزه تامین و آماده‌سازی زمین بخش زیادی از اهداف محقق شده است؛ البته در حوزه سرعت بخشی به اتمام واحدهای مسکن مهر نیز رشد خوبی داشتیم اگرچه انتظار ما بیش از این بوده است. همچنین در حوزه جوانی جمعیت به ۱۰۰ درصد اهداف امسال دست یافتیم.  

وی افزود: در حوزه بافت فرسوده که هدف‌گذاری ۲۴۰ هزار واحد را برنامه‌ریزی کرده بودیم در مراحل نهایی قرار دارد و این هدف‌گذاری نیز محقق می‌شود.  

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عملیات ساخت طرح نهضت ملی مسکن، بخش اعظم آن را منوط به تامین مالی از شبکه بانکی دانست و گفت: میزان تسهیلات پرداختی با سال ۱۴۰۱ قابل مقایسه نیست و رشد چند برابری داشته است. از طرفی مبلغ تسهیلات بانکی از ۳۵۰ میلیون تومان به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش و نرخ سود از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت.

در سال آینده پرونده مسکن مهر جمع‌بندی می‌شود و شاید معدود پروژه‌هایی از مسکن مهر باقی بماند که به طرح نهضت ملی مسکن منتقل می‌شوند؛ زیرا راهی به غیر از این وجود ندارد.

بذرپاش با بیان اینکه تا در رسیدن به نقطه مطلوب، با وجود همه کارهای انجام شده، هنوز فاصله داریم، گفت: هدف‌گذاری ما برای سال ۱۴۰۳، سرعت بخشی برای آماده‌سازی زمین‌ها در روزهای باقی‌مانده از اسفندماه امسال است تا در سال آینده که آن را سال ساخت مسکن نام‌گذاری کرده‌ایم، هم در بخش واحدهای متمرکز در شهرهای جدید و هم در بخشی که به مردم واگذار شده، شاهد افزایش سرعت ساخت مسکن باشیم.  

وی افزود: در سال آینده پرونده مسکن مهر جمع‌بندی می‌شود و شاید معدود پروژه‌هایی از مسکن مهر باقی بماند که به طرح نهضت ملی مسکن منتقل می‌شوند؛ زیرا راهی به غیر از این وجود ندارد.  

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: سال ۱۴۰۳ باید ساخت مسکن روستایی، رونق بگیرد. آمارها بیانگر عبور از ۴۲۰ هزار مسکن ساخته شده روستایی است. همچنین در تامین زمین مسکن روستایی بیش از ۵۰۰ هزار قطعه زمین هدف‌گذاری شده بود که بیش از این عدد زمین تامین شده است و هم اکنون عملیات تخصیص به متقاضیان در حال انجام است و برای سال ۱۴۰۳ نیز همین تعداد هدف‌گذاری شده است.  

بذرپاش یادآور شد: مجموع یک میلیون قطعه زمین در بخش روستایی، بیش از ۴۰ هزار هکتار است. بنابر این این عدد نه تنها کم نظیر، بلکه بی نظیر است.  

وی با اشاره به سهولت دسترسی مردم  به خرید و فروش و اجاره مسکن، گفت: راه اندازی سامانه خود نویس منجر به عقد بیش از ۱۰۰ هزار قرارداد بین موجر و مستاجر شد. از طرفی به همکاران‌مان در این بخش ابلاغ شده است تا بخش خرید و فروش هم به این سامانه اضافه شود و خرید و فروش در سال آینده از این طریق انجام شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-03-09 11:50

افزودن دیدگاه جدید