کدخبر :292069 پرینت
19 اسفند 1402 - 10:06

رئیس مرکز ملی فضای مجازی: باید سکوهای پرمحتوای بومی داشته باشیم

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: امروز سکوها هستند که مرزها را درنوردیده و ذهنیت جوامع را شکل می‌دهند، در چنین شرایطی، هم نیاز به سکوی بومی داریم و هم محتوایی که در سکوها منتشر کنیم.

متن خبر

به گزارش سیتنا، دکتر سید محمدامین آقامیری در اختتامیه پنجمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در دانشگاه جامع انقلاب اسلامی، با بیان اینکه مسیر توسعه فضای مجازی از گذشته تاکنون فراز و نشیب زیادی داشته است، گفت: در مسیر توسعه فضای مجازی در آینده نزدیک، بحث محوری ما و مهم‌ترین بخش از حوزه فعالیت در فضای مجازی، مسئله تولید محتوا به ویژه تولید محتوای فاخر است.

وی با بیان اینکه ما اگر بخواهیم امروز حرف‌مان را بزنیم نیاز به تولیدات محتوایی فاخر داریم، اظهار داشت: فضای مجازی در حال تغییر ساختارهای سنتی است؛ امروز می‌بینیم مرزهای جغرافیایی کمتر اهمیت دارد و این سکوها هستند که مرزها را درنوردیده و ذهنیت جوامع را شکل می‌دهند. در چنین شرایطی، هم نیاز به سکوی بومی داریم و هم محتوایی که در سکوها منتشر کنیم.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر اهمیت بالا تولید محتوا در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: آن محتوایی که در فضای مجازی مظلومیت مردم غزه را نشان داد، بسیار موثرتر از سایر حرکات‌ها برای رساندن پیام مظلومیت غزه بود لذا تمرکز ما بر مسیرهایی است که حرف و ایده و گفتمان‌مان را به گوش جهانیان برسانیم.

در مسیر توسعه فضای مجازی در آینده نزدیک، بحث محوری ما و مهم‌ترین بخش از حوزه فعالیت در فضای مجازی، مسئله تولید محتوا به ویژه تولید محتوای فاخر است.

آقامیری با بیان اینکه در ساختارهای سنتی از ابزار رسانه‌های رسمی و روزنامه‌ها برای اعلام موضع استفاده می‌شد، تصریح کرد: امروزه ابزارهای جدیدی در دست داریم و باید ساختار جدیدی برای این ابزارها اندیشیده شود. امروز ابزار روایت از ابزارهای سنتی کم تاثیرتر نیست و راویان فضای مجازی باید روایان اصلی و اثرگذار جامعه باشند و برای اینکه مسیر روایت و انتقال مفاهیم را در دست بگیریم، باید با استفاده از ابزارهای جدید، آنچه درست است را به جامعه انتقال داد.

گفتنی است، در پایان این مراسم، با حضور دکتر آقامیری، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج و سردار حسن‌زاده فرمانده سپاه تهران از برگزیدگان رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج تجلیل شد.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.