کد مطلب: 

291781

اطلاعیه‌ چارگون: سامانه‌های مشتریان ما امن است

پیرو ارسال پیامک هشدار امنیتی به برخی سازمان‌ها مبنی بر کشف «آسیب‌پذیری بحرانی» در سیستم اتوماسیون اداری ساخت شرکت چارگون، روابط عمومی این شرکت در اطلاعیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار سیتنا قرار گرفت، تاکید کرد که «هیچ موردی از هک، نشت داده، از دست رفتن داده یا دیفیس شدن در هیچ یک از سامانه‌های مشتریان چارگون رخ نداده است».
اطلاعیه‌ چارگون: سامانه‌های مشتریان ما امن است

به گزارش سیتنا، روابط عمومی شرکت چارگون در اطلاعیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار سیتنا قرار گرفت، آورد:

«پیرو ارسال پیامک هشدار امنیتی به برخی سازمان‌ها مبنی بر قطع ارتباط سامانه اتوماسین اداری با اینترنت، که در ‍پی آن منجر به انتشار شایعات و اخباری نادرست درباره هک این سیستم‌ها شده است، تصریح می‌کنیم هیچ موردی از هک، نشت داده، از دست رفتن داده یا دیفیس شدن در هیچ یک از سامانه‌های مشتریان چارگون رخ نداده است.

متاسفانه شیوه و ادبیات اطلاع‌رسانی در این رابطه باعث ایجاد شایعات و نگرانی برای فعالان این حوزه و رسانه‌ها شده است.

در روزهای گذشته تیم‌های فنی ما مطابق دستورالعمل‌هایی که بنا به شرایط خاص کشور از نهادهای ذیصلاح دریافت کردند، با اولویت بالا بررسی فاکتورهای امنیت سامانه‌های مشتریان را در دستور کار قرار دادند و طی مجموعه‌ای از اقدامات فشرده زیرساخت‌های تمامی مشتریان را بررسی کرده و در موارد لزوم پ‍یشنهادات ارتقا امنیت را ارائه داده‌اند.

همچون ۲۵ سال گذشته به همه مشتریان و کاربران اطمینان می‌دهیم که امنیت اطلاعات و سامانه‌های آنها در صدر اولویت‌های ماست و در این راستا از هیچ اقدام اطمینان‌بخشی فروگذار نمی‌کنیم. ضمن س‍پاسگزاری صمیمانه از حسن‌نظر و همراهی مشتریان، همه فعالان و رسانه‌ها در صورت دستیابی هرگونه اخبار تکمیلی، اطلاع‌رسانی رسمی و شفاف انجام خواهد شد».

گفتنی است؛ در حالی طی روزهای اخیر پلیس فتا از کشف «آسیب‌پذیری بحرانی» در سیستم اتوماسیون اداری ساخت شرکت چارگون خبر داد که یک گروه هکری با انتشار تصویری از صفحه مکاتبات نامه‌های سیستم چارگون ادعا کرده که به این سامانه نفوذ کرده است. (لینک)

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-03-02 19:51

افزودن دیدگاه جدید