کد مطلب: 

291712

هوش مصنوعی جمنای به اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل اضافه می‌شود

گوگل در حال اضافه کردن ابزار هوش مصنوعی به اپلیکیشن «مسیج» است، این به معنی آن است که جمنای در کنار چت‌ها ظاهر می‌شود و فقط با ارسال پیامک، آماده چت کردن با کاربران است.
هوش مصنوعی جمنای به اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل اضافه می‌شود

به گزارش سیتنا، گوگل اکنون برای جمنای (Gemini)، دستیار هوش مصنوعی‌اش، امکان ارسال پیام به کاربران را فراهم می‌کند.

این شرکت در حال اضافه کردن ابزار هوش مصنوعی به اپلیکیشن «مسیج» (Google Messages) آن است. این به معنی آن است که جمنای در کنار [چت‌های] دوستان ظاهر می‌شود و فقط با ارسال پیامک، آماده چت کردن با کاربران است.

ارائه این [به‌روزرسانی] کاربران را تشویق می‌کند تا هنگام چت کردن با جمنای، «پیام‌هایی را پیش‌نویس» کنند‌ــ برای نمونه، افراد می‌توانند با سیستم هوش مصنوعی درباره پاسخ‌هایشان به دوستان چت کنند. گوگل گفت که از آن می‌توان برای «ایده‌پردازی، برنامه‌ریزی برای رویدادها یا صرفا یک مکالمه سرگرم‌کننده بدون خروج از اپلیکیشن مسیج» هم استفاده کرد.

این به‌روز‌رسانی جدید در گیرودار انتقادهای فزاینده از هوش مصنوعی جمنای گوگل ارائه می‌شود. گوگل هفته پیش، به دلیل مناقشه بر سر این واقعیت که تصاویر تاریخی نادرست و از نظر نژادی متفاوت تولید می‌کرد، مجبور شد بخش‌هایی از قابلیت‌هایش را آفلاین کند.

کاربران دریافتند که برای مثال، درخواست [برای تولید] عکس سربازان نازی یا پدران بنیان‌گذار ایالات متحده بیشتر یا فقط تصاویری از زنان و رنگین‌پوستان ایجاد می‌کند. گوگل پذیرفت که این ابزار «به هدفش نرسیده است» و این سیستم را از ساختن تصاویر افراد منع کرد.

قرار دادن جمنای در [اپلیکیشن گوگل] مسیج فقط در گوشی‌های اندرویدی امکان‌پذیر است و تنها برای کسانی در دسترس است که بخشی از برنامه بتای گوگل‌اند.

این [به‌روزرسانی] در میان انبوهی از به‌روزرسانی‌های جدید اندروید ارائه شد که بسیاری از آن‌ها بر هوش مصنوعی متمرکز بود. برای مثال، اندریود اتو (Android Auto) اکنون می‌تواند به طور خودکار، پیام‌های طولانی و چت‌های شلوغ را خلاصه کند و همچنین پاسخ‌های مرتبطی را که هنگام رانندگی می‌توان به سرعت انتخاب کرد، پیشنهاد کند.

اندروید همچنین قادر خواهد بود زیر تصاویر توضیح بگذارد؛ ویژگی که این [شرکت] گفت «برای گروه‌های نابینا و کم‌بینا» طراحی شده است. اندروید همچنین ویژگی‌های دسترسی جدید به «گوگل‌ مپز» (Google Maps) را اضافه کرد تا بتواند مکان‌های مهم را شناسایی کند و اطلاعات مربوط به آن‌ها را با صدای بلند بخواند.

گوگل همچنین اعلام کرد که اپلیکیشن «فیت‌بیت» (Fitbit) را طراحی‌ مجدد کرده است. این برنامه اکنون می‌تواند داده‌های انواع [ابزارهای الکترونیکی] قابل بستن به بدن را در یک‌جا جمع می‌کند.

انتهای پیام

گزارش از مونا ارشادی فر

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-02-29 15:50

افزودن دیدگاه جدید