کد مطلب: 

291557

دو کلاهبردار ۵۰۰۰ آیفون تقلبی را به امید تعویض با گوشی واقعی به اپل فرستادند

دو تبعه چینی به اتهام ارسال هزاران آیفون تقلبی به اپل مجرم شناخته شدند که حداکثر ۲۰ سال زندان در پی دارد. آن‌ها آیفون‌های تقلبی را برای تعمیر به اپل می‌فرستادند، به امید اینکه با گوشی‌های نو تعویض شوند.
دو کلاهبردار ۵۰۰۰ آیفون تقلبی را به امید تعویض با گوشی واقعی به اپل فرستادند

به گزارش سیتنا، بنا بر اعلام دفتر دادستانی منطقه کلمبیا، هیئت منصفه دادگاه فدرال هائوتین سان ۳۳ ساله و پنگ‌فی شوئه ۳۳ ساله را به اتهام کلاهبرداری پستی مجرم شناخت.

در اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است که این دو مرد چینی ساکن مریلند بیش از ۵۰۰۰ آیفون را بین مه ۲۰۱۷ تا سپتامبر ۲۰۱۹ به اپل فرستادند که در صورت تعویض با گوشی‌های نو، بیش از ۳ میلیون دلار خسارت برای این شرکت در بر داشت.

گوشی‌های اپل ضمانت یک‌ساله دارند و در صورت خرابی محصول، آن را با گوشی جدید تعویض می‌کنند.

وزارت دادگستری با انتشار اطلاعیه‌ای، تایید کرد که این دو همدست «آیفون‌های تقلبی را برای تعمیر به اپل می‌فرستادند تا با آیفون‌های جایگزین اصل تعویض شود».

این گوشی‌های تقلبی از هنگ‌کنگ وارد شده و با شماره سریال‌ جعلی به فروشگاه‌های اپل ارسال شده بودند.

در اطلاعیه وزارت دادگستری آمده است: «سان در سال ۲۰۱۷ با استفاده از گواهی‌نامه رانندگی و کارت دانشجویی، هشت صندوق پستی یو‌پی‌اس استور باز کرد. بازرسان پستی آمریکا سان و شوئه را در دسامبر ۲۰۱۹ دستگیر کردند.»

قرار است حکم این دو تبعه چینی در ۲۱ ژوئن صادر شود و مدت حبس برای چنین جرمی، در چارچوب قوانین آمریکا، حداکثر ۲۰ سال است.

کلاهبرداری تعویض آیفون تقلبی با آیفون نو تازگی ندارد. در سال ۲۰۱۹، گروهی به اتهام فریب اپل برای تعویض حدود ۱۰ هزار آیفون و آیپد تقلبی با دستگاه‌های نو مجرم شناخته شدند.

اپل محبوب‌ترین گوشی هوشمند در چین است و در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، از هوآوی پیشی گرفت و جایگاه نخست بازار را تصاحب کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-02-25 19:42

افزودن دیدگاه جدید