کد مطلب: 

291529

دختران کوچک با لباس نامناسب در اینستاگرام؛ والدینی که با فرزندانشان درآمدزایی می‌کنند

وال‌استریت‌ژورنال در یک گزارش تحقیقی نوشت: برخی از والدین از حساب‌های کاربری‌ فرزندانشان در اینستاگرام سوء‌استفاده می‌کنند تا با جلب توجه منحرفان جنسی کودک‌آزار درآمدزایی کنند، جای تعجب نیست که بیشتر افرادی که برای دیدن این تصاویر پول می‌دهند، مرد هستند و بسیاری از این حساب‌های کاربری به‌عنوان مجرمان بالقوه جنسی کودک‌آزار شناسایی شده اند.
دختران کوچک با لباس نامناسب در اینستاگرام؛ والدینی که با فرزندانشان درآمدزایی می‌کنند

به گزارش سیتنا از وال‌استریت‌ژورنال، در حالی که برخی از والدین از حساب‌های کاربری‌ فرزندانشان در اینستاگرام سوء‌استفاده می‌کنند تا با جلب توجه منحرفان جنسی کودک‌آزار درآمدزایی کنند، اینستاگرام در تلاش است به هنگام انتشار محتواهایی که امکان سوء‌استفاده جنسی از کودکان در آن‌ها می‌رود، هشدار دهد.

از سال ۲۰۲۳، اینفلوئنسرها در اینستاگرام می‌توانند از دنبال‌کننده‌های (فالوورهای) خود برای دسترسی به محتواهایی که تولید کرده‌اند، پول دریافت کنند.

اما وال‌استریت‌ژورنال در یک گزارش تحقیقی، نقاط ضعف این گزینه را مطرح کرده است. برخی از والدین که حساب‌های کاربری فرزاندشان را در اینستاگرام مدیریت می‌کنند، از این فرصت برای درآمدزایی استفاده می‌کنند.

این گروه از والدین گاهی اوقات تصاویر دختران خردسال خود را با لباس‌های نامناسب منتشر می‌کنند. این محتواها برای مشترکانی که اشتراک ۱۹.۹۹ دلار در ماه را خریداری کرده‌اند، قابل دسترسی است. اگرچه این تصاویر دارای محتوایی غیرقانونی نیستند اما باعث جلب توجه کاربران منحرف می‌شوند.

هشدارهایی که از قبل داده شده بودند

جای تعجب نیست که بیشتر افرادی که برای دیدن این تصاویر پول می‌دهند، مرد هستند. مهم‌تر از همه، بسیاری از این حساب‌های کاربری به‌عنوان مجرمان بالقوه جنسی کودک‌آزار شناسایی می‌شوند. آن‌ها دست‌کم برای شرکت متا، شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام به دلیل استفاده از زبان جنسی در کامنت‌ها شناخته شده‌ هستند.

وال‌استریت‌ژورنال در گزارش تحقیقی خود تصریح کرده است که گروه‌های امنیتی شرکت متا پیش از آنکه گزینه اشتراک پولی راه‌اندازی شود، به مسئولان ارشد این شرکت نسبت به سوء استفاده‌های احتمالی از آن هشدار داده بودند. آن‌ها در گزارش خود به مدیرانشان، راه‌حل‌هایی را نیز برای جلوگیری از دسترسی به این گزینه برای والدینی که مدیریت حساب‌های کاربری فرزندان خردسالشان را در دست داشتند، مطرح کرده بودند.

اما شرکت متا ترجیح داد که این توصیه را در نظر نگیرد. در مقابل، این شرکت از یک سیستم نظارتی خودکار استفاده کرد که قرار است از دسترسی حساب‌های کاربری مرتبط با مجرمان احتمالی جنسی کودک‌آزار به حساب‌های کاربری کودکان جلوگیری کند.

صدها هزار مشترک

مشکل این است که این تدابیر به راحتی توسط حساب‌های کاربری که به عنوان خطرناکان بالقوه شناسایی شده‌اند، دور زده می‌شوند. از همین رو وال‌استریت‌ژورنال عملکرد حساب‌های کاربری کودکانی را که توسط والدینشان مدیریت می‌شد، مورد بررسی قرار داد که در نتیجه آن، کاستی‌های آشکاری را در سیستم مشاهده کرد.

به‌عنوان نمونه، سال گذشته میلادی یک حساب کاربری به دلیل سوء استفاده از یک کودک مسدود شد. وال‌استریت‌ژورنال متوجه شد که این حساب کاربری از آن زمان دوباره فعال شده و حتی یک تأیید رسمی از متا دریافت کرده است و در این مدت صدها هزار دنبال‌کننده به دست آورده است.

همچنین حساب‌های کاربری که در اینستاگرام ممنوع شده‌ بودند، توانسته‌اند به انتشار محتوا در فیسبوک ادامه دهند.  وال‌استریت‌ژورنال یک صفحه فیسبوک با ۲۰۰ هزار دنبال‌کننده را که به تبلیغ حساب‌های کاربری کودکان می‌پرداخت دو بار افشا کرد. این حساب‌های کاربری در پی افشاگری‌های وال‌استریت‌ژورنال مسدود شدند.

وال‌استریت‌ژورنال تابستان گذشته هم به شرکت متا در مورد فعالیت مجرمان جنسی کودک‌آزار انتقاد کرده بود. یک تحقیق نشان داده بود که الگوریتم‌های پیشنهاددهنده، به تبلیغ شبکه‌های مرتبط با منحرفان جنسی کودک‌آزار پرداخته‌اند.

انتهای پیام

گزارش از مسعود فاتح

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (84 رای)
سیتنا 1
2024-02-24 19:48

افزودن دیدگاه جدید