کد مطلب: 

291499

معاون سازمان فناوری اطلاعات، خبر داد: روند پیشرفت پیام‌رسان‌های بومی؛ یکی از اصلی‌ترین ابتکارات ایران در حوزه پیام‌رسان‌ها

معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: روند شتابان پیشرفت پیام‌رسان‌های بومی و ایجاد تبادل پیام (MXB)، یکی از اصلی‌ترین ابتکارات ایران در حوزه پیام‌رسان‌هاست که تا کنون باعث مبادله بیش از دو میلیون پیام شده است.
معاون سازمان فناوری اطلاعات، خبر داد: روند پیشرفت پیام‌رسان‌های بومی؛ یکی از اصلی‌ترین ابتکارات ایران در حوزه پیام‌رسان‌ها

به گزارش سیتنا، حامد منکرسی در نشست «حاکمیت دیجیتال به‌عنوان مبنایی برای همکاری‌های بلندمدت منطقه‌ای» که در کشور روسیه برگزار می‌شود، با حضور در میزگردی با عنوان «تحول دیجیتال مدیریت دولتی بر اساس راه‌حل‌های پلتفرمی»، پیشرفت‌های سکوهای دیجیتال و پیام‌رسان‌های داخلی را تبیین کرد و اظهار داشت: پلتفرم‌های دیجیتال در گستره‌های جغرافیایی مختلف به عنوان قالب جدیدی از فناوری در اقتصاد کشورها بسیار تاثیرگذارند.

معاون سیاستگذاری سازمان فناوری اطلاعات ایران در این رویداد، به معرفی دستاوردها و موفقیت‌های چند سکوی برتر ایرانی پرداخت و گفت: روند شتابان پیشرفت پیام‌رسان‌های بومی و ایجاد تبادل پیام (MXB)، یکی از اصلی‌ترین ابتکارات ایران در حوزه پیام‌رسان‌هاست که تا کنون باعث مبادله بیش از دو میلیون پیام شده است.

وی با اشاره به فرصت‌ها و چالش‌های سکوهای دیجیتال محلی افزود: دسترسی مشکل به فناوری‌های پیشرفته، رقابت نابرابر با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی از جمله چالش‌های کسب‌و‌کارهای محلی دیجیتال است.

در این میان، تنوع پلتفرم‌های محلی مهم‌ترین چالش کاربران نهایی است و افزایش ارزش بازارهای محلی مهم‌ترین چالش دولت‌ها در این مسیر به شمار می‌رود.

وی، تفاوت‌های فرهنگی و زبانی، استفاده از پشتیبانی، نیروی کار محلی و قوانین و مقررات محلی را از جمله فرصت‌های این سکوها دانست.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-02-24 10:21

افزودن دیدگاه جدید