کد مطلب: 

291446

شاخص مشارکت الکترونیک؛ یکی از زیرمجموعه‌های اصلی ارزیابی توسعه دولت الکترونیک

شاخص مشارکت الکترونیک یکی از زیر مجموعه‌های اصلی ارزیابی توسعه دولت الکترونیک (EGDI) و نیز از مولفه های اساسی خدمات آنلاین محسوب می شود.
شاخص مشارکت الکترونیک؛ یکی از زیر مجموعه‌های اصلی ارزیابی توسعه دولت الکترونیک

به گزارش سیتنا، نخستین نشست از سلسله نشست‌های ارزیابی دولت الکترونیک از منظر مشارکت الکترونیکی به همت دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات برگزار شد.

شاخص مشارکت الکترونیک یکی از زیر مجموعه های اصلی ارزیابی توسعه دولت الکترونیک (EGDI) و نیز از مولفه های اساسی خدمات آنلاین محسوب می شود.

در ابتدای این نشست مهرداد حیدری دبیر این جلسه وضعیت شاخص های جهانی مرتبط با دولت الکترونیک را توضیح داد و سپس در مورد شاخص مشارکت الکترونیک توضیحاتی ارایه شد.

این جلسه به عنوان نخستین جلسه از سلسله جلسات هم اندیشی پیرامون نقد و ارزیابی دولت الکترونیک بوده و شورای اجرایی فناوری اطلاعات به منظور بهره مندی از نظرات خبرگان و پیشرفت دولت الکترونیک و دولت هوشمند قصد دارد این سلسله جلسات را با افراد دغدغه مند حول موضوعات مرتبط با دولت الکترونیک برگزار کند.

در این جلسه احسان کیان‌خواه دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و جمعی از پژوهشگران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز پژوهش های مجلس، اعضای هیات علمی دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران، جمعیت فضای مجازی پاک (فمپ) و برخی دیگر از کارشناسان و دغدغه مندان حضور داشتند.

شورای اجرایی فناوری اطلاعات متولی گسترش و به کارگیری فناوری اطلاعات در کشور است و یکی از وظایفش نظارت و ارزیابی دولت الکترونیک بوده و به همین منظور، با تاکید بر شاخص های جهانی سلسله نشست هایی برای بررسی و نقد وضعیت دولت الکترونیک در کشور برگزار می کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-02-22 10:35

افزودن دیدگاه جدید