کد مطلب: 

291407

۶۰ سال زندان برای زن اینفلونسر در یوتیوب که به کودکانش گرسنگی می‌داد!

رابی فرنک، چهره سرشناس یوتیوب که به پند و اندرز دادن به والدین برای «چگونگی تربیت فرزندان‌شان» شهرت داشت، به علت گرسنگی دادن به کودکان و سوء رفتار با فرزندانش در دادگاه به تحمل ۶۰ سال زندان محکوم شد.
۶۰ سال زندان برای زن اینفلونسر در یوتیوب که به کودکانش گرسنگی می‌داد!

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، رابی فرنک، چهره سرشناس یوتیوب که به پند و اندرز دادن به والدین برای «چگونگی تربیت فرزندان‌شان» شهرت داشت، در دادگاه به تحمل ۶۰ سال زندان محکوم شد.

قاضی پیش‌تر این اینفلونسر اهل ایالت یوتا آمریکا را به علت گرسنگی دادن به کودکان و سوء رفتار با فرزندانش گناهکار تشخیص داده بود.

او به همراه شریک تجاری سابق خود، جودی هلیدبرندت در دادگاه حاضر شد. قاضی هر کدام از این دو نفر را با استناد به قوانین موجود در ایالت یوتا به حداکثر مجازات ممکن برای اتهامات‌شان محکوم کرد.

این مجازات‌ها شامل چهار دوره محکومیت است که در هر کدام از یک تا ۱۵ سال زندان دیده شده و هر دوره پس از اتمام دوره دیگر آغاز می‌شود. این که هر کدام این دو نفر در نهایت چه قدر در زندان خواهد ماند بسته به تصمیم هیات عفو ایالت یوتا خواهد داشت.

اریک کلارک، دادستان پرونده قبل از این که قاضی میزان مجازات تعیین شده را قرائت کند گفت که فرزندان فرانک در وضعیتی شبیه اردوگاه‌های دوران آلمان نازی زندگی و نگه داشته می‌شدند. او رابی فرانک را تهدیدی برای جامعه خواند.

کلارک در دادگاه گفت که کودکان فرانک «به طور متداوم از دریافت غذا، آب، خوابیدن در تخت خواب و هرگونه تفریح و سرگرمی محروم» می‌ماندند.

پرونده رابی فرانک و شریک کاری او در ماه اوت ۲۰۲۳ و پس از بازداشت این دو نفر به صدر اخبار اجتماعی آمریکا راه یافت.

ماجرا به این ترتیب بود که پسر ۱۲ ساله خانم فرانک توانسته بود از طریق پنجره فرار کند و نزد همسایگان برود تا هم از آنها غذا بخواهد و هم درخواست کمک کند.

پلیس یوتا در گزارش خود آورده بود که همسایه‌ها با یک پسربچه که آشکارا از سوءتغذیه رنج می برد و رد طناب روی دست و پاهایش مانده بود روبرو شدند که درخواست آب و غذا می‌کرد.

بازداشت فرانک پایانی بود بر شبکه ویدیویی مناقشه برانگیز او در یوتیوب که در آن توانسته بود ۲ میلیون مشترک برای خودش دست و پا کند و از سال ۲۰۱۵ تا تابستان گذشته به بینندگان خود درباره «تربیت فرزندان توصیه و راهکار» ارایه کند.

البته او در این ویدیوها بیشتر شبیه یک مادر معمولی پیرو آموزه‌های کلیسای مرمن‌ها بود که برای فرزندانش آشپزی می‌کند، برای آنها در خانه مدرسه راه انداخته و با همکارش درباره مسایل معمولی زندگی گپ می زند.

اما در سال ۲۰۲۰ برخی از دنبال‌کنندگان کانال یوتیوب او شروع کردند به ابراز نگرانی از اظهارات فرانک درباره رفتار با فرزندانش؛ مانند این که او برای تنبیه پسرانش انها را مجبور کرده طی ۷ ماه به جای تختخواب روی کیسه پر از حبوبات بخوابند.

این ویدیوبلاگر قبلا هم به علت اعمال روش‌‌های «سختگیرانه و بیرحمی» با فرزندانش با اعتراض و شکایت رسمی روبرو شده بود.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، پس از بازداشت خانم فرنک، دختر بزرگ او به نام شری فرنک در اینستاگرام نوشت که او و سایر اعضای خانواده «بسیار خرسندند که بالاخره عدالت در حال اجرا» است.

او نوشته:‌ «ما سالها بود که به پلیس و مرکز حمایت از کودکان می‌گفتیم که کاری بکنند و حالا خوشحالیم که آنها بالاخره دست به کار شدند».

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2024-02-21 11:38

افزودن دیدگاه جدید