کد مطلب: 

291381

خبر مسرت‌بخش ایلان ماسک، جهانیان را غافلگیر کرد!

ایلان ماسک موسس شرکت نورالینک اعلام کرد که اولین بیمار انسانی که تراشه مغزی نورالینک را دریافت کرده بود، به طور کامل بهبود یافته و حالا می‌تواند با فکرکردن ماوس رایانه را روی صفحه نمایش کنترل کند.
خبر مسرت‌بخش ایلان ماسک، جهانیان را غافلگیر کرد!

به گزارش سیتنا، ایلان ماسک، بنیان‌گذار نورالینک، اخیراً در یک جلسه اسپیس در شبکه اجتماعی ایکس درباره وضعیت اولین بیماری که تراشه مغزی این شرکت را دریافت کرده است، گفت: روند پیشرفت خوب است و به نظر می‌رسد بیمار به طور کامل بدون هیچ عوارض جانبی که ما از آن آگاه باشیم، بهبود یافته است. بیمار می‌تواند فقط با فکر کردن، ماوس را در اطراف صفحه نمایش حرکت دهد.

ماسک افزود که نورالینک اکنون در تلاش است تا بیشترین تعداد کلیک روی دکمه ماوس را از بیمار دریافت کند.

شرکت نورالینک پس از دریافت تاییدیه برای آزمایش انسانی در ماه سپتامبر، ماه گذشته با موفقیت تراشه‌ای را روی مغز اولین بیمار انسانی خود کاشت.

نیورالینک گفت: این مطالعه از یک ربات برای قرار دادن ایمپلنت رابط مغز و رایانه در ناحیه‌ای از مغز که قصد حرکت را کنترل می کند استفاده کرده و افزود که هدف اولیه این است که افراد بتوانند مکان نما یا صفحه کلید رایانه را با استفاده از افکار خود کنترل کنند.

ماسک پیش از این گفته بود که هدف تراشه مغزی این است که در نهایت به کاربران معلولی مانند استفان هاوکینگ اجازه دهد "سریع‌تر از یک فروشنده ارتباط برقرار کنند، وی همچنین گفت که می‌تواند به طور بالقوه چاقی، اوتیسم، افسردگی و اسکیزوفرنی را درمان کند".

نیورالینک که در سال گذشته میلادی حدود ۵ میلیارد دلار ارزش داشت، با درخواست‌های مکرر برای بررسی دقیق پروتکل‌های ایمنی خود مواجه شده است. رویترز ماه گذشته گزارش داد که این شرکت به دلیل نقض قوانین وزارت حمل و نقل ایالات متحده در مورد جابجایی مواد خطرناک جریمه شده است.

خبر مسرت‌بخش ایلان ماسک، جهانیان را غافلگیر کرد!

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-02-20 22:54

افزودن دیدگاه جدید