کد مطلب: 

290909

نزول فروش مک‌دونالد در خاورمیانه به دنبال حمایتش از رژیم صهیونیستی

مک دونالد یکی از چند ابرشرکت بزرگ غربی مانند استارباکس و کوکاکولا است که طی چهار ماه گذشته با بایکوت معترضان به حملات رژیم غاصب صهیونیستی به غزه روبرو شده‌است. آخرین گزارش فصلی فروش مک‌دونالد نشان می‌دهد این شرکت برای نخستین بار در چهار سال گذشته، در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۳ نتوانسته به اهداف خود در فروش دست یابد.
نزول فروش مک‌دونالد در خاورمیانه به دنبال حمایتش از رژیم صهیونیستی

به گزارش سیتنا، اغذیه فروشی زنجیره‌ای مک‌دونالد نتوانسته به اهداف خود در میزان فروش طی ماه‌های گذشته دست یابد که بخشی از آن به بایکوت محصولات این شرکت به علت حمایتش از رژیم صهیونیستی نسبت داده شده است.

آخرین گزارش فصلی فروش مک‌دونالد نشان می‌دهد این ابراغذیه فروشی جهان برای نخستین بار در چهار سال گذشته، در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۳ نتوانسته به اهداف خود در فروش محصولاتش در بخش بین‌المللی دست پیدا کند.

مدیرعامل مک‌دونالد پیش‌تر اذعان کرده بود که جنگ اسرائیل-غزه روی فروش آن اثر گذاشته اما آن را نتیجه رواج «اطلاعات نادرست» ارزیابی کرده بود.

پس از اعلام گزارش فصلی فروش مک دونالد، سهام آن در بازارها چهار درصد افت کرد.

مک دونالد یکی از چند ابرشرکت بزرگ غربی مانند استارباکس و کوکاکولا است که طی چهار ماه گذشته با بایکوت معترضان به حملات رژیم غاصب صهیونیستی به غزه روبرو شده‌اند.

این شرکت گفته جنگ اسرائیل-غزه «به طور معناداری بر عملکرد شعب بین‌المللی آن در آخرین سه ماه سال ۲۰۲۳ اثر داشته است».

بنابر گزارش مک دونالد میزان رشد فروش شعب این شرکت در خاورمیانه، چین و هندوستان طی سه ماه آخر سال ۲۰۲۳ بسیار پایین‌تر از محاسبات و اهداف بازاریابی مک دونالد بوده است.

همزمان شعب مک دونالد در مالزی، اندونزی و حتی فرانسه هم تحت تاثیر بایکوت‌ها قرار گرفته‌اند هر چند کریس کیمپزینسکی، مدیر عامل مک‌دونالد تصریح کرده که بزرگترین رکود در فروش در شعب خاورمیانه روی داده است.

او گفته: «تا زمانی که این جنگ ادامه پیدا کند، ما انتظار بهبود چشمگیری نداریم».

سود دهی شرکت مک‌دونالد تا حدود بسیار زیادی بر شعب آن که مالکان خصوصی دارند متکی است. بیش از ۴۰ هزار شعبه مک دونالد در سراسر جهان مالک خصوصی دارد که پروانه این شرکت را دارند و طی قراردادی با مک‌دونالد خود را اداره می‌کنند. از میان این ۴۰ هزار شعبه حدود پنج درصد آن، یعنی دو هزار شعبه در خاورمیانه واقع شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-02-09 22:57

افزودن دیدگاه جدید