کد مطلب: 

290850

ببینید| وزیر ارتباطات: ماهواره سایر کشورها را با قیمت‌های اقتصادی در مدار زمین قرار می‌دهیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دنبال درآمدزایی از صنعت فضایی کشور هستیم و تا پایان دولت سیزدهم ماهواره کشورهای متقاضی را هم با قیمت‌های اقتصادی در مدار زمین قرار می‌دهیم.
وزیر ارتباطات

به گزارش سیتنا، عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: پوشش فیبر نوری در ۲۰۰ شهر  از روز گذشته (۱۷ بهمن) از شش میلیون خانوار عبور کرد و در صورتی که این خانواده‌ها درخواست بدهند ظرف یک ماه خطوط با کیفیت و پرسرعت را برای‌شان فراهم می‌کنیم.

وی ادامه داد: سرعت اینترنت تحت فیبر نوری که در استان یزد افتتاح شد، ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه بود. تاکید می‌کنم مردم باید حتما درخواست فیبر نوری بدهند تا برای‌شان فراهم شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش پوشش فیبر نوری به هفت میلیون خانوار تا پایان سال ۱۴۰۲ سخن گفت.

زارع‌پور با بیان این‌که «به دنبال درآمدزایی از صنعت فضایی کشور هستیم»، گفت: در پی اقتصادی کردن صنعت فضایی کشور هستیم، اما لازمه‌اش تثبیت و ارزان کردن فناوری‌های موجود در این صنعت است.

وی از قیمت‌های اقتصادی برای پرتاب ماهواره سایر کشورها توسط ایران به فضا سخن گفت و افزود: دنبال این هستیم تا پایان دولت سیزدهم ماهواره کشورهای متقاضی را هم با قیمت‌های اقتصادی در مدار زمین قرار دهیم.

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2024-02-07 11:35

دیدگاه‌ها

تصویر Anonymous
وقتی درامد زائی به راحتی با افزایش تعرفه ها و زیر پاگذاشتن و دور زدن قانون امکان پذیر است بعید است کسی دنبال درامد زائی از راه های سخت مانند آنچه که از در مدار قراردادن ماهواره دیگران بدست میآید برود.
ارسال شده توسط Anonymous در 21 بهمن 02 - 07:49

افزودن دیدگاه جدید