کد مطلب: 

288182

ایلان ماسک: کشفی خطرناک در هوش مصنوعی محتمل است!

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا که از بنیان‌گذاران شرکت اوپن ای‌آی بوده است، می‌گوید که هرج‌و‌مرج‌های اخیر در این شرکت احتمالا به یک کشف «خطرناک» در هوش مصنوعی برمی‌گردد.
ایلان ماسک: کشفی خطرناک در هوش مصنوعی محتمل است!

به گزارش سیتنا، در روزهای اخیر دیدیم که اوپن ای‌آی سازنده چت جی‌پی‌تی، سم آلتمن و مدیر اجرایی خود را اخراج و دوباره استخدام کرد. بسیاری از جزئیات این تصمیم همچنان کاملا مبهم مانده است و معلوم نیست که چرا هیئت‌‌مدیره اوپن ای‌آی آلتمن را برکنار کرد.

ایلان ماسک، از بنیانگذاران اوپن ای‌آی، در بخشی از واکنش خود به نگرانی‌هایی که هوش مصنوعی ممکن است برای بشریت خطرناک باشد [اشاره کرد]. اما از جهت‌گیری اخیر این شرکت، از جمله چرخش آن به سمت فعالیت برای سودآوری و اینکه دیگر کار خود را به صورت منبع باز منتشر نمی‌کند، انتقاد کرده است.

ماسک در جریان نشست دیل‌بوک (Dealbook) نیویورک تایمز گفت که تلاش کرد بفهمد پشت صحنه اوپن ای‌آی چه رخ داده است، اما در انجام این کار موفق نشد. او با افراد متعددی که در این شرکت کار می‌کنند، ازجمله ایلیا ساتسکور، دانشمند ارشد اوپن ای‌آی و عضو هیئت‌‌مدیره که گمان می‌رود غائله علیه آلتمن زیر سر او باشد تماس گرفت، اما چیزی دستگیرش نشد.

با این حال می‌گوید این شرکت «به چیز خطرناکی»‌ رسیده است که موجب نگرانی ساتسکور شده بود. او گفت محتمل‌ترین سناریو پیشرفتی نگران‌کننده است که شرکت را به تلاش برای جلوگیری از [وقوع] این خطر سوق داده است.

اندرو راس سورکین، روزنامه‌نگار، از او پرسید منظورش این است که فکر می‌کند در این شرکت چیز خطرناکی کشف شده است. ماسک گفت این‌طور حدس می‌زند.

ماسک در همین گفت‌وگو بار دیگر از دورشدن اوپن ای‌آی از منبع باز و اصول زیربنایی غیرانتفاعی، انتقاد کرد.

همچنین اظهار کرد شرکت‌های هوش مصنوعی که ادعا می‌کنند سیستم‌های هوش مصنوعی آن‌ها براساس داده‌های افراد آموزش ندیده‌اند، دروغ می‌گویند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 1 (3 رای)
سیتنا 1
2023-12-01 21:16

افزودن دیدگاه جدید