کد مطلب: 

288053

مشارکت معاونت علمی ریاست جمهوری با ایران‌ خودرو و قطعه‌سازان برای ایجاد دفتر طراحی خودرو برقی

در بازدیدی که رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ریاست جمهوری از شرکت ایران خودرو داشت، توافق‌نامه همکاری برای ایجاد دفتر طراحی خودرو برقی فی‌ما‌بین این مرکز و شرکت ایران خودرو منعقد شد.
مشارکت معاونت علمی ریاست جمهوری با ایران‌ خودرو و قطعه‌سازان برای ایجاد دفتر طراحی خودرو برقی

به گزارش سیتنا، میثم فرج‌الهی عنوان کرد: هدف توافق‌نامه مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ریاست جمهوری و ایران خودرو این است که در حال حاضر با کمک ایران خودرو و در آینده با کمک خودروسازان و قطعه سازان، یک پلتفرم بومی خودروی الکتریکی طراحی کنیم. این پلتفرم ماژولار بوده و می‌تواند برای خودرو تمام الکتریکی و همچنین خودروی هیبریدی مورد استفاده قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر برای طراحی پلتفرم بومی با ایران خودرو توافق کردیم که فعلا دفتر طراحی خودرو برقی را راه اندازی کنیم. همچنین در خصوص محل این دفتر توافقی به عمل آمده و قرار بر تجهیز محل با حمایت معاونت علمی است و نیز در نظر داریم از نخبگان کشور و شرکت های دانش بنیان برای طراحی پلتفرم بومی استفاده حداکثری شود.

رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ادامه داد: این یک پروژه چند میلیون دلاری برای رسیدن به یک پروتوتایپ خودروی پلتفرم داخلی است، سپس این پلتفرم در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت تا بتوانند در تولید خودروی برقی از آن استفاده کنند.

فرج اللهی در خصوص مشارکت سایر واحدهای بخش‌ خصوصی عنوان کرد: در تلاشیم در آینده از مشارکت شرکت‌های دانش بنیان توانمند، قطعه سازان و خودروسازان بخش خصوصی نیز به نحو احسن استفاده خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-11-28 12:38

افزودن دیدگاه جدید