کد مطلب: 

288042

معاون شرکت مخابرات در گفت‌وگو با سیتنا: باید کاربران را به سمت استفاده بیشتر از اینترنت ثابت سوق دهیم

معاون تجاری و امور مشتریان شرکت مخابرات ایران، گفت: اگرچه سرمایه‌گذاری در بخش اینترنت ثابت برای اپراتورها سنگین‌تر از اینترنت همراه است اما تفاوت چندانی بین تعرفه‌های اینترنت ثابت و همراه وجود ندارد، لذا مردم ترجیح می‌دهند از اینترنت همراه که در دسترس‌تر است، استفاده کنند.
داوود زارعیان

دکتر «داوود زارعیان» در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون گسترش و توسعه شبکه فیبرنوری در شرکت مخابرات و پیشنهاد برای تشویق مشترکان به استفاده از این شبکه، گفت: برای استفاده از فیبرنوری دو اتفاق مهم باید رخ دهد، یکی توسط دولت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و یکی توسط سایرین که شامل اپراتورها و شرکت‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید تعرفه‌های اینترنت به ویژه در تلفن همراه را منطقی کند که این تعرفه متناسب سازی شود تا کاربر مجبور باشد وقتی در محلی حاضر می شود، از اینترنت ثابت استفاده کند.

زارعیان، افزود: مورد بعدی که سایرین باید انجام دهند، این است که اپراتورها، فیبر را تا منازل توسعه دهند و دستگاه‌های دیگر نیز تولید محتوای فرهنگی داشته باشند و از سوی دیگر، محدودیت‌هایی که باعث عدم استفاده مردم از اینترنت می‌شود، با در نظر گرفتن سیاست‌های کشور رفع شود.

معاون تجاری و امور مشتریان شرکت مخابرات ایران، خاطرنشان کرد: اپراتورها و دستگاه‌ها باید اطلاع رسانی مناسب را انجام دهند، در این صورت است که استفاده از ظرفیت اینترنت ثابت افزایش می‌یابد.

وی، اظهار کرد: تفاوت جدی بین قیمت اینترنت همراه و ثابت نیست و مردم به همین دلیل بیشتر ترجیح می‌دهند از اینترنت همراه که در دسترس‌تر است استفاده کنند و از طرف دیگر سرمایه گذاری در بخش ثابت گرانتر است.

زارعیان در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار سیتنا مبنی بر طرح‌های ویژه و تخفیف‌هایی که شرکت مخابرات ایران برای مشترکان فیبرنوری در نظر گرفته‌اند، گفت: برنامه‌ها و طرح‌هایی در واگذاری FTTH در نظر داریم؛ از طرح‌هایی که مشترک بتواند سرویس خریداری کند گرفته تا اقساطی کردن مودم‌ها و سیم‌کشی‌ها و حتی در برخی مناطق این مودم‌ها و سیم‌کشی‌ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

معاون تجاری و امور مشتریان شرکت مخابرات ایران، خاطرنشان کرد: بسته های متنوعی ارائه کرده‌ایم که هر کاربری بر اساس نیاز خود می‌تواند بسته خریداری کند و در حال حاضر نیز در حال مطالعه بازار هستیم که نیازها را شناسایی کنیم، اما باید گفت که تعرفه مخابرات نسبت به سایر اپراتورها پایین‌تر و تفاوت چشمگیری دارد.

انتهای پیام

گفت‌وگو از زهرا طاهری

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2023-11-28 11:23

دیدگاه‌ها

تصویر Anonymous
بااین محدودیت فروشگاه های نرم افزاری , سیستم وابسته ب اون ,.... این پروژه‌ها ب درد لای جرز دیوار میخوره
ارسال شده توسط Anonymous در 07 آذر 02 - 11:55

افزودن دیدگاه جدید