کد مطلب: 

287793

مایکروسافت: سم آلتمن می‌تواند به اوپن ای‌آی بازگردد

پس از آنکه هیئت‌مدیره اوپن ای‌آی، آلتمن، بنیان‌گذار و رئیس این شرکت، را به‌شکلی غیرمنتظره برکنار کرد، صدها تن از کارمندان شرکت چت جی‌پی‌تی تهدید کردند چنانچه هیئت‌مدیره استعفا نکند، آن‌ها کارشان را ترک می‌کنند؛ حال مایکروسافت که میلیاردها دلار در شرکت چت جی‌پی‌تی سرمایه‌گذاری کرده است، اعلام کرد که هنوز این امکان وجود دارد که سم آلتمن به این شرکت بازگردد.
مایکروسافت: سم آلتمن می‌تواند به اوپن ای‌آی بازگردد

به گزارش سیتنا، ساتیا نادلا، رئیس مایکروسافت، اشاره کرد که هنوز این امکان وجود دارد که سم آلتمن پس از برکناری از اوپن ای‌آی، به این شرکت بازگردد.

روز جمعه که هیئت‌مدیره اوپن ای‌آی آلتمن، بنیان‌گذار و رئیس اوپن ای‌آی، را به‌شکلی غیرمنتظره برکنار کرد و گفت که «دیگر به توانایی او برای ادامه رهبری اوپن ای‌آی اعتماد ندارد»، در این شرکت آشوب به پا شد.

بعد از آن، صدها تن از کارمندان شرکت چت جی‌پی‌تی تهدید کردند چنانچه هیئت‌مدیره استعفا نکند، آن‌ها کارشان را ترک می‌کنند.

روز دوشنبه وقتی از نادلا پرسیدند آیا آلتمن به مایکروسافت که میلیاردها دلار در شرکت چت جی‌پی‌تی سرمایه‌گذاری کرده است، می‌پیوندد یا خیر، او پاسخ داد که «به هر دو گزینه فکر می‌کند».

او به سی‌ان‌اس‌بی‌سی گفت: «ببینید، این تصمیم به عهده هیئت‌مدیره و مدیریت اوپن ای‌آی و کارمندان آن است.»

رئیس مایکروسافت گفت: «اگر سم و گرگ قرار نیست در اوپن ای‌آی باشند، بدیهی است که دلمان می‌خواهد یک جای عالی داشته باشند.»

نادلا گفته بود: «تصمیم گرفتیم با اوپن ای‌آی آشکارا همکاری کنیم و می‌خواهیم به این کار ادامه بدهیم و بدیهی است که این به افراد اوپن ای‌آی بستگی دارد که بمانند یا به مایکروسافت بروند.»

مایکروسافت بعدا به‌طور رسمی اعلام کرد که آلتمن و گرگ براکمن، یکی از بنیان‌گذاران اوپن ای‌آی را که روز جمعه استعفا کرد، استخدام می‌کند.  

نادلا در یک پست اکس گفت: «با خوشحالی فراوان خبر می‌دهم که سم آلتمن و گرگ براکمن همراه همکاران دیگر برای هدایت یک گروه پژوهشی جدید پیشرفته در حوزه هوش مصنوعی به مایکروسافت می‌پیوندند.»

او گفت: «مشتاقانه منتظریم که به‌سرعت منابع موردنیاز برای موفقیت آن‌ها را فراهم کنیم.»

به دنبال برکناری آلتمن، ۵۰۰ نفر از کارکنان این شرکت خواستار استعفای هیئت‌مدیره و بازگرداندن رئیس برکنارشده‌شان شدند.

این کارمندان با امضای نامه‌ای از هیئت‌مدیره اوپن ای‌آی خواستند استعفا کند و آلتمن را بازگرداند و مدعی شدند که تصمیم برکناری او کار شرکت را به خطر انداخته است.

گویا این نامه را چندین کارمند ارشد اوپن ای‌آی امضا کرده‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-11-22 17:27

افزودن دیدگاه جدید