کد مطلب: 

287351

آقامیری: مانع‌تراشی برخی پلتفرم‌های بین المللی در دسترسی کاربران به اخبار غزه مشهود است

دبیر شورای عالی فضای مجازی از مداخله و ایجاد مانع توسط برخی پلتفرم‌های رسانه‌اجتماعی بین المللی در فرآیند دسترسی کاربران به محتوای مرتبط با اخبار غزه انتقاد کرد.
آقامیری: مانع‌تراشی برخی پلتفرم‌های بین المللی در دسترسی کاربران به اخبار غزه مشهود است

به گزارش سیتنا، دکتر سیدمحمدامین آقامیری، دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی در دهمین اجلاس جهانی اینترنت در چین، بر موضوعات حفظ ارزش‌های بومی، احترام به قوانین ملی کشورها و مقابله با یک‌جانبه‌گرایی در حکمرانی بر پلتفرم های بین‌المللی به عنوان اصول لازم برای طراحی یک چهارچوب واقع بینانه برای تضمین یک آینده دیجیتال بهتر برای تمام کشورها تاکید کرد.

وی در همین راستا به مداخله و ایجاد مانع توسط برخی پلتفرم‌های رسانه‌اجتماعی بین المللی در فرآیند دسترسی کاربران به محتوای مرتبط با اخبار غزه و انتشار آن در فضای مجازی اشاره کرد و آن را تازه‌ترین نمونه سلطه آمریکا بر اینترنت دانست.

دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور، با اشاره به چند دهه تجربه مداخله پلتفرم‌های بین‌المللی در حکمرانی فضای مجازی و فعالیت کاربران در چهارچوب این پلتفرم‌ها، بر ضرورت ترسیم نقشه راه جامع و کامل برای آینده حکمرانی در این عرصه با هدف بهبود وضعیت زندگی مردم تاکید کرد.

وی ضمن توجه دادن همگان به اهمیت و فرصت های روزافزون فضای مجازی در زندگی روزمره مردم، لزوم طراحی و اجماع بر یک چهارچوب بین‌المللی برای مواجهه با مخاطرات فناوری‌های دیجیتال و بخصوص هوش مصنوعی را تشریح کرد تا بهره‌مندی جوامع مختلف از فواید این پیشرفت سریع، پایدار بماند.

 لازم به ذکر است که کنفرانس جهانی اینترنت 2023 با عنوان «اجلاس ووژن» و با درون‌مایه «ساخت دنیای دیجیتال فراگیر و انعطاف‌پذیر برای بهره‌برداری همه: ایجاد جامعه‌ای با آینده مشترک در فضای مجازی» در روزهای هشتم تا دهم نوامبر (17 تا 19 آبان‌ماه 1402) با حضور نمایندگان بیش‌از ۵۰ کشور و با پیام رئیس جمهور چین طی مراسم افتتاحیه، در این کشور برگزار شد.

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-11-13 01:16

افزودن دیدگاه جدید