کد مطلب: 

286998

ایجاد ۹ هزار پوشش فیبرنوری در شهر قزوین تا شهریور ماه 1402

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب رگولاتوری گفت: تا پایان شهریور ماه سال جاری ۹۳۶۱ پوشش فیبرنوری در شهر قزوین توسط دو اپراتور مخابرات و شاتل ایجاد شده است.
ایجاد ۹ هزار پوشش فیبرنوری در شهر قزوین تا شهریور ماه 1402

به گزارش سیتنا، محمد اربابی در گفت‌وگو با رگولاتوری عنوان کرد: از ۹۳۶۱ پوشش فیبرنوری در شهر قزوین ۱۹۲۱ مورد توسط شرکت شاتل و ۷۴۴۰ مورد توسط اپراتور مخابرات ایجاد شده است.

وی درخصوص نتایج برگزاری جلساتی با شهرداری‌ها، شورای مدیران ICT در استان‌های قزوین، زنجان و گیلان به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم و بررسی مشکلات اجرایی اپراتورها، در منطقه شمال غرب رگولاتوری تصریح کرد: به دنبال برگزاری این جلسات و توافق‌های صورت گرفته، فاز دوم پروژه فیبرنوری در شهر قزوین توسط شرکت شاتل در مرداد ماه سال جاری افتتاح و یک مدرسه نیز در شهر قزوین به شبکه فیبرنوری متصل و هوشمند شد.

اربابی با اشاره به اینکه در تیرماه ۱۴۰۱ فاز اول پروژه فیبرنوری در شهر قزوین افتتاح شده بود، افزود: آمارهای موجود نشان می‌دهد، میزان پوشش ایجاد شده توسط شرکت شاتل در شهر قزوین، بیش از تعهدات این شرکت تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲ است.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب رگولاتوری دریافت پروانه UNSP به شرکت مخابرات ایران، را یک اقدام موثر در پیشرفت پروژه فیبرنوری دانست و بیان کرد: این اپراتور در برخی شهرهای استان‌های قزوین، زنجان و گیلان شبکه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری را ایجاد کرده است.

وی نظارت میدانی برای بررسی وضعیت ایجاد پوشش شبکه توسط دارندگان پروانه را یکی از اقدامات مهم اداره کل منطقه شمال غرب رگولاتوری دانست و گفت: در راستای سیاست‌های کلان وزارت ارتباطات، به منظور اجرای طرح ملی فیبرنوری منازل وکسب‌وکارها، این اداره کل تلاش کرده است در همکاری با شهرداری‌ها و سایر نهادهای مربوطه مشکلات اپراتورها را شناسایی و رفع کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-11-04 10:13

افزودن دیدگاه جدید