کد مطلب: 

285752

کلاهبرداری سایبری با عنوان فروش وسایل دست دوم

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی فردی که با ایجاد آگهی در اپلیکیشن دیوار با عنوان فروش وسایل خانگی دست دوم و دریافت بیعانه از شهروندان اقدام به کلاهبرداری می‌نمود، خبر داد‎.
کلاهبرداری سایبری با عنوان فروش وسایل دست دوم

به گزارش سیتنا، سرهنگ بهمنی، اظهار داشت: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی با عنوان وسایل دسته دوم، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد در آگهی اپلیکیشن دیوار  قصد خرید یخچال دست دوم داشتم و پس از برقراری ارتباط با فرد آگهی دهنده صفحه، مبلغ 20 میلیون ریال به حساب وی واریز کردم که وی ارتباط خود را قطع کرده و جوابگو نمی‌باشد و درخواست رسیدگی به موضوع را دارم.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: کارشناسان پلیس فتا با پیگیری موضوع موفق به شناسایی فرد آگهی دهنده و عودت وجه به حساب شاکی شدند.

سرهنگ بهمنی به شهروندان توصیه کرد: بر اساس هشدارهای ارائه شده در اپلیکیشن دیوار هرگونه انجام معامله را در بستر فیزیکى بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رؤیت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند و در خریدهای آنلاین از پرداخت بیعانه خودداری کرده و حتما از گزینه پرداخت درب منزل استفاده کنید.

رئیس پلیس فتا هرمزگان تاکید کرد: شهروندان می توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.gov.ir بخش مرکز فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی یا از طریق شماره 096380 مرکز فوریت های سایبری با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-10-02 09:22

افزودن دیدگاه جدید