کد مطلب: 

285201

مدیرکل ICT مازندران: ۶۰۰ میلیارد ریال برای توسعه ارتباطات بخش بلده نور اختصاص یافت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران گفت: اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال جهت توسعه ارتباطات در شهرستان نور در دولت سیزدهم توسط وزارت ارتباطات تخصیص داده شد که از این رقم، حدود ۶۰۰ میلیارد ریال در بخش بلده هزینه خواهد شد.
مدیرکل ICT مازندران: ۶۰۰ میلیارد ریال برای توسعه ارتباطات بخش بلده نور اختصاص یافت

به گزارش سیتنا، اسماعیل اعزی در حاشیه سفر شهرستانی استاندار مازندران به بخش بلده شهرستان نور افزود: ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه ارتباطات و ایجاد شبکه فیبرنوری به طول ۹۳ کیلومتر در بخش بلده هزینه می شود.

وی اظهارداشت: اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال جهت توسعه ارتباطات در شهرستان نور در دولت سیزدهم توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصیص داده شد که از این رقم، حدود ۶۰۰ میلیارد ریال در بخش بلده هزینه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با سفر استاندار مازندران به بخش بلده و تاکید ویژه مقام عالی دولت در استان جهت تسریع در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، تخصیص اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال به منظور ایجاد شبکه فیبرنوری بطول ۹۳ کیلومتر توسط مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت نیز در اولویت نخست اجرایی سال جاری قرار گرفت.

اعزی یادآور شد: در یکسال گذشته در دولت سیزدهم در حوزه توسعه سایت‌های تلفن همراه و پوشش موبایلی بخش بلده با اجرایی شدن ۹ سایت تلفن همراه (شامل سه سایت جدید و پنج سایت ارتقاء تکنولوژی)، تعداد ۱۱ روستای کام، دویلات، چل، سادات محله، نیکنام ده، ایوا، یوش، میناک، کمرود، بردون و تترستاق با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه قرار گرفت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران افزود: عملیات اجرایی چهار سایت جدید در روستاهای اوزکلا، ولاشید، کرسی و یاسل بخش بلده با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است و انشالله در طی دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

اعزی با بیان به درخواست‌های مکرر مردمی توسط اهالی برخی از روستاهای باقیمانده بخش بلده که فاقد پوشش مناسب ارتباطات همراه می‌باشند بیان کرد: در تلاش هستیم تا با پیگیری لازم از مجری محترم توسعه ارتباطات روستایی وزارت نسبت به اخذ ابلاغ و تخصیص اعتبار لازم جهت اجرای پروژه سایت‌های تلفن همراه اقدام نماییم.

استاندار مازندران را در این سفر شهرستانی شماری از مدیران کل استانی و فرماندار و روسای ادارات شهرستان نور همراهی می کنند.

بخش بلده نور دارای یک نقطه شهری و ۴۵ نقطه روستایی، دست کم هفت هزار نفر جمعیت ثابت و ۴۰ هزار نفر جمعیت متغیر دارد. مسافت این بخش کوهستانی تا شهر نور حدود ۱۳۰ کیلومتر است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-09-17 11:47

افزودن دیدگاه جدید