کد مطلب: 

284800

ضرورت نظارت مستمر خانواده‌ها بر فعالیت‌های سایبری کودکان

رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: به دلیل پایین بودن سواد رسانه‌ای کودکان و نوجوانان، والدین و خانواده‌ها باید بیش از پیش نسبت به دسترسی فرزندانشان به دنیای مجازی نظارت کافی و حساسیت لازم را داشته باشند تا فرزندان آنان مورد آسیب‌ واقع نشده و از این فضا به درستی استفاده کنند.
ضرورت نظارت مستمر خانواده‌ها بر فعالیت‌های سایبری کودکان

به گزارش سیتنا، سرهنگ علی حسینی، گفت: امروزه با گسترش علم و فناوری و بهره‌گیری کودکان و نوجوانان از فضای مجازی، گاهی اوقات با آسیب‌ها و تهدیداتی روبرو می‌شوند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان تصریح نمود: از جمله آسیب‌پذیری هایی که در فضای مجازی ممکن است کودکان را با مشکل مواجهه کند عدم توجه و آگاهی نسبت به حریم خصوصی، استفاده نادرست از شبکه‌های اجتماعی، اعتماد به افراد ناشناس، قرار گرفتن در معرض محتواهای نامناسب و انتخاب بازی‌های رایانه‌ای نامناسب است .

حسینی با تاکید بر نظارت مستمر والدین بر نحوه استفاده فرزندانشان از شبکه های اجتماعی و افزایش سواد رسانه‌ای و مجازی تصریح کرد: به دلیل پایین بودن سواد رسانه ای کودکان و نوجوانان، والدین و خانواده ها باید بیش از پیش نسبت به دسترسی فرزندانشان به دنیای مجازی نظارت کافی و حساسیت لازم را داشته باشند تا فرزندان آنان مورد آسیب‌ واقع نشده و از این فضا به درستی استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان خاطر نشان کرد: هموطنان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند با شماره تماس 096380 و یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-09-05 14:04

افزودن دیدگاه جدید