کدخبر :284048 پرینت
26 مرداد 1402 - 08:50

نزول سه پله‌ای سرعت اینترنت ثابت ایران بر اساس جدیدترین گزارش اسپیدتست

بر اساس جدیدترین گزارش اسپیدتست در آمار مربوط به ماه جولای سال 2023 (تیر - مرداد 1402) میانه سرعت اینترنت سیار کشور بدون تغییر همچنان در جایگاه 67 قرار دارد و سرعت اینترنت ثابت هم با سه پله نزول به رتبه 148 در بین کشورهای دنیا رسیده است.

متن خبر

به گزارش خبرنگار سیتنا، سایت اسپیدتست (www.speedtest.net) سرعت و کیفیت اینترنت همه کشورهای جهان را مورد سنجش قرار می‌دهد و هر ماه میزان افزایش یا کاهش سرعت را با رتبه‌بندی آن‌ها نشان می‌دهد. شیوه کار این سایت اسپیدتست بدین صورت است که برای سنجیدن سرعت اینترنت، با یک سرور انتخاب شده که پیش فرض آن نزدیک‌تر سرور کشورها است، شروع به کار می‌کند. بخش قابل توجهی از اینترنت مصرفی در کشور اینترنت بین‌الملل است اما معیار سنجش این سایت، اینترنت داخلی کشورهاست و به همین دلیل کارشناسان معتقدند داده‌های این سایت نمی‌تواند معیار درستی براس سنجیدن سرعت اینترنت باشد.

این وب‌سایت، برای سنجش رتبه و کیفیت اینترنت در کشورهای جهان، از دو شاخص میانه Median و میانگین Mean استفاده می‌کرد که شاخص «میانگین» همان حد متوسطی است که از یک گروه در نظر می‌گیرند، اما «میانه» نقطه وسط داده‌های آماری است، اما سایت «اسپیدتست» از مدتی قبل اعلام کرده بود در رتبه‌بندی سرعت اینترنت کشورها، دیگر از شاخص «میانگین» استفاده نخواهد کرد و شاخص «میانه» را برای محاسبات خود در نظر می‌گیرد.

جدیدترین داده‌های سایت اسپیدتست که معیار سنجش آن بر اساس اینترنت داخلی کشورها و نه اتصال به اینترنت بین الملل است، نشان می دهد که اکنون در آمار مربوط به ماه جولای (تیر-مرداد1402) بر اساس شاخص «میانه» جایگاه اینترنت سیار کشور با سه رتبه نزول به 148 و اینترنت ثابت بدون تغییر همچنان در رتبه 67 است.

بر اساس شاخص «میانه»، سرعت دانلود اینترنت ثابت کشور 12.11 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 2.60 و میزان تاخیر 28 میلی ثانیه است؛ بر اساس همین شاخص سرعت دانلود (بارگذاری) اینترنت سیار 33.44 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 10.17 مگابیت بر ثانیه و میزان تاخیر 30 میلی‌ثانیه است.

[node:title]

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.