کدخبر :281728 پرینت
29 خرداد 1402 - 07:44

ژاپن پرداخت در برنامه را از انحصار گوگل و اپل خارج می‌کند

طبق گزارش یک پنل دولتی در ژاپن، این کشور تصمیم دارد دوباره رقابت مربوط به پرداخت در برنامه موبایل‌های هوشمند را که هم اکنون تحت سلطه اپل و گوگل است، احیا کند.

متن خبر

به گزارش سیتنا، ژاپن تصمیم دارد اپراتور اپ استورهای بزرگ را از اجبار توسعه دهندگان نرم افزار به استفاده از سیستم های پرداخت این فروشگاه ها منع کند.

یاسوتوشی نیشیمورا وزیر صنعت و شیگیوکی گوتو وزیر اقتصاد از اعضای پنلی هستند که این گزارش را تهیه کرده اند.

یک پنل دولتی در این زمینه جدیدترین گزارش خود را منتشر و اعلام کرد تهیه کنندگان بزرگ سیستم های عامل موبایل باید روش های پرداخت جایگزین در اختیار کاربران قرار دهند تا آنها بتوانند به شیوه ای ایمن و به غیر از روش های اجباری فروشگاه ها، به اپلیکیشن ها دست یابند.

iOS اپل و اندروید گوگل، بازار سیستم های عامل ژاپن را دراختیار خود گرفته اند. اپل فقط از طریق فروشگاه اپ خود به کاربران اجازه می دهد اپلیکیشن دانلود کنند. این درحالی است که اپل و گوگل هر دو توسعه دهندگان نرم افزار را ملزم کرده اند تا از سیستم پرداخت خودشان استفاده کنند و کمیسیونی تا ۳۰ درصد از آنها دریافت می کنند.

در گزارش مذکور آمده است در مرحله بعد باید اقدامات قانونی لازم انجام شود. از سوی دیگر روزنامه «آساهی شیمبون دیلی» روز گذشته گزارش داد دولت ژاپن تصمیم دارد تا سال آینده لایحه ای مرتبط با این گزارش را به پارلمان ارائه کند.

انتهای پیام

برچسب ها

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.