کد مطلب: 

281174

هند از ۲۰۲۴ به جمع تولیدکنندگان آیفون می‌پیوندد

شرکت تایوانی فاکس‌کان که بزرگترین سازنده محصولات اپل است، اعلام کرد که تا آوریل سال آینده میلادی تولید آیفون را در ایالت کارناتاکا در جنوب هند آغاز خواهد کرد.
هند از ۲۰۲۴ به جمع تولیدکنندگان آیفون می‌پیوندد

به گزارش سیتنا و به گفته این شرکت، راه‌اندازی این خط تولید، حدود ۵۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

شرکت فاکس‌کان که دفتر مرکزی آن در تایوان مستقر است، سازنده اکثر گوشی‌های شرکت اپل به نام آیفون است. این شرکت از سال ۲۰۱۷ نسخه‌های قدیمی‌تر آیفون‌ها را در یکی از کارخانه‌های ایالت تامیل نادو هند می‌سازد.

بلومبرگ می‌گوید که فاکس‌کان قصد دارد ۷۰۰ میلیون دلار در این کارخانه جدید سرمایه‌گذاری کند.

دولت کارناتاکا اعلام کرد که ارزش این پروژه ۱.۵۹ میلیارد دلار است. به گفته دولت محلی کارناتاکا، زمین این کارخانه تا اول ژوئیه به شرکت فاکس‌کان واگذار خواهد شد.

به گزارش رویترز، فاکس‌کان هدف خود را تولید ۲۰ میلیون آیفون در سال در کارخانه کارناتاکا تعیین کرده است.

تصمیم اپل برای تولید مدل پرفروش خود در هند و تنوع بخشیدن به زنجیره تامین محصولاتش خارج از چین، همزمان با افزایش تنش‌های تجاری بین واشنگتن و پکن صورت می‌گیرد.

در حال حاضر اپل بیشتر گوشی‌های آیفون خود را در چین تولید می‌کند و در هند، آیفون‌ها توسط چندین تامین کننده اپل، از جمله فاکس‌کان، مونتاژ می‌شوند که در حال حاضر تنها ۵ درصد از کل تولید آیفون می‌شود.

اپل همچنین قصد دارد با این اقدام به رقابت در بازار هند که تحت سلطه تلفن‌های هوشمند بسیار ارزان قیمت کره جنوبی و چینی است، وارد شود.

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل در ماه آوریل امسال به هند سفر کرد تا دو فروشگاه محصولات اپل را برای اولین‌بار در این کشور افتتاح کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-06-02 19:42

افزودن دیدگاه جدید