کد مطلب: 

280853

استاندار هرمزگان: اتصال فیبرنوری جزایر سه‌گانه از اقدامات ماندگار دولت است

استاندار هرمزگان گفت: تقویت زیرساخت‌های اینترنت جزیره هرمز ضرورت دارد و اتصال جزایر بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک با فیبرنوری به سرزمین اصلی یکی از خدمات ماندگار دولت سیزدهم است.
استاندار هرمزگان: اتصال فیبرنوری جزایر سه‌گانه از اقدامات ماندگار دولت است

به گزارش سیتنا، مهدی دوستی روز چهارشنبه سوم خرداد ماه در نشست راهبری پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای استان هرمزگان (FTTX) با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان، اظهار کرد: دولت در تلاش است تا بتواند سطح برخورداری مناطق در استان را از اینترنت افزایش دهد و از سوی دیگر افزایش سرعت و پایداری شبکه نیز با اجرای پروژه‌های فیبرنوری در دستورکار قرار دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر پروژه‌ی فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در جزیره کیش و بندر چارک انجام شده است و اینترنت با بیش از ۹۰۰ Mbps (مگابیت بر ثانیه) در بستر فیبرنوری وجود دارد که مردم می‌توانند با درخواست اتصال به این شبکه از اینترنتی امن، پایدار و پر سرعت برخوردار شوند.

استاندار هرمزگان، با بیان اینکه برای اتصال چارک و کیش به فیبرنوری ۲۸ میلیارد تومان هرینه شده تاکید کرد: تفاهم‌نامه‌های آغاز اجرای طرح FTTX در شهرهای بندرلنگه، بندرکنگ و میناب به امضا رسیده است و در همین خردادماه عملیات اجرایی آغاز خواهد شد، فرآیندها برای شهر بندرعباس نیز در حال طی شدن است و به محض امضای تفاهم‌نامه با شهرداری بندرعباس این مهم در مرکز استان نیز آغاز خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، اتصال جزایر بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک با فیبرنوری به سرزمین اصلی را یکی از خدمات ماندگار دولت سیزدهم دانست و گفت: این پروژه با خط انتقال فیبرنوری از بستر دریا و با تکیه بر توان متخصصان داخلی انجام شد که برای آن اعتباری بالغ بر ۱۷۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی همچنین بر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در جزیره هرمز تاکید کرد و گفت: در حال حاضر پهنای باند مورد نیاز جهت راه‌اندازی یک سایت ۵G در جزیره هرمز در حال تامین است اما با توجه به اینکه بنا است هرمز نخستین جزیره‌ تمام هوشمند ایران باشد، بایستی زیرساخت ها در این جزیره تقویت شود، و در همین راستا مکاتبات با وزارت ارتباطات برای اتصال هرمز به اینترنت از طریق فیبرنوری را دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-05-24 15:15

افزودن دیدگاه جدید