کد مطلب: 

279772

ببینید| تشکیل گروه؛ فاز بعدی اتصال پیام‌ رسان‌های ایرانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در فاز اول اتصال پیام‌ رسان‌های ایرانی به یکدیگر انتقال فایل و پیام ممکن شده و در فاز بعدی امکان تشکیل گروه بین این پیام رسان‌ها فراهم خواهد شد.
عیسی زارع پور

به گزارش سیتنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیات دولت امروز (ششم اردیبهشت ماه سال 1402)، اظهار کرد: اتصال پیام رسان‌ها به یکدیگر جهت‌گیری‌ای است که در تمام دنیا دنبال می‌شود.

وی، ادامه داد: در فاز اول اتصال پیام‌ رسان‌های ایرانی به یکدیگر انتقال فایل و پیام ممکن شده و در فاز بعدی امکان تشکیل گروه بین این پیام رسان‌ها فراهم خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید کرد: فتوای مقام معظم رهبری و قانون هر دو تصریح می‌کند که اطلاعات مردم در فضای مجازی جزو حریم خصوصی محسوب می‌شود دسترسی به آن هم قانونا و هم شرعا اشکال دارد. وزارت ارتباطات بر ضوابطی که وضع کرده کاملا نظارت دارد و به هیچ وجه احدی حق دسترسی به اطلاعات مردم در پیام‌رسان‌های داخلی را ندارد و خیال مردم عزیز راحت باشد.

وی افزود: شائبه‌ای مطرح شد که اتصال پیام‌رسان‌های ایرانی به یکدیگر به حریم خصوصی و رقابت در پیام‌رسان‌ها ضربه می‌زند. این کار جهت‌گیری کلی در فضای بازار دیجیتال جهانی است و باعث افزایش رقابت می شود. دنیا دارد به این سمت حرکت می‌کند.

وزیر ارتباطات یادآور شد: قانون بازار دیجیتال اتحادیه اروپا که روحش رفع انحصار است، تمام پیام‌رسان‌های اروپایی را از اول ژانویه ۲۰۲۴ مکلف به ارائه اتصال متقابل پیام‌رسان‌هاست. جرایم بسیار سختی هم برای اجرانشدن این قانون وضع شده است و مایه افتخار است که در جمهوری اسلامی ایران هم این اتفاق افتاد.

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 4.8 (51 رای)
سیتنا 5
2023-04-26 10:54

افزودن دیدگاه جدید