کدخبر :279489 پرینت
29 فروردین 1402 - 10:41

سایت اسپیدتست: سرعت اینترنت سیار ایران بدون تغییر ماند؛ سرعت اینترنت ثابت ایران یک پله صعود کرد

جدیدترین داده‌های سایت اسپیدتست نشان می‌دهد که در آمار مربوط به ماه مارس سال 2023 (اسفند 1401- فروردین 1402) میانه سرعت اینترنت سیار کشور در جایگاه 61 ثابت مانده و سرعت اینترنت ثابت هم با یک پله صعود به رتبه 146 در بین کشورهای دنیا رسیده است.

متن خبر

به گزارش خبرنگار سیتنا، سایت اسپیدتست (www.speedtest.net) سرعت و کیفیت اینترنت همه کشورهای جهان را مورد سنجش قرار می‌دهد و هر ماه میزان افزایش یا کاهش سرعت را با رتبه‌بندی آن‌ها نشان می‌دهد. شیوه کار این سایت اسپیدتست بدین صورت است که برای سنجیدن سرعت اینترنت، با یک سرور انتخاب شده که پیش فرض آن نزدیک‌تر سرور کشورها است، شروع به کار می‌کند. بخش قابل توجهی از اینترنت مصرفی در کشور اینترنت بین‌الملل است اما معیار سنجش این سایت، اینترنت داخلی کشورهاست و به همین دلیل کارشناسان معتقدند داده‌های این سایت نمی‌تواند معیار درستی براس سنجیدن سرعت اینترنت باشد.

این وب‌ سایت، برای سنجش رتبه و کیفیت اینترنت در کشورهای جهان، از دو شاخص میانه Median و میانگین Mean استفاده می‌کرد که شاخص «میانگین» همان حد متوسطی است که از یک گروه در نظر می‌گیرند، اما «میانه» نقطه وسط داده‌های آماری است، اما سایت «اسپیدتست» از مدتی قبل اعلام کرده بود در رتبه‌بندی سرعت اینترنت کشورها، دیگر از شاخص «میانگین» استفاده نخواهد کرد و شاخص «میانه» را برای محاسبات خود در نظر می‌گیرد.

جدیدترین داده‌های سایت اسپیدتست که معیار سنجش آن بر اساس اینترنت داخلی کشورها و نه اتصال به اینترنت بین الملل است، نشان می دهد که اکنون در آمار مربوط به ماه مارس 2023 (اسفند 1401- فروردین 1402)  میلادی، بر اساس شاخص «میانه» اینترنت سیار کشور در جایگاه 61 قرار دارد و اینترنت ثابت کشور با یک پله صعود به 146 رسیده است.

بر اساس شاخص «میانه»، سرعت دانلود اینترنت ثابت کشور 11.57 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 1.97 و میزان تاخیر 30 میلی ثانیه است؛ بر اساس همین شاخص سرعت دانلود (بارگذاری) اینترنت سیار 36.33 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 10.92 مگابیت بر ثانیه و میزان تاخیر ۲۹ میلی‌ثانیه است.

اینترنت

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.