کد مطلب: 

278429
وعده جدید وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت را ۴۰ برابر می‌کنیم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما در وزارت ارتباطات به دنبال این هستیم تا سرعت اینترنت را در استان‌های مختلف ۳۰ تا ۴۰ برابر بیشتر کنیم.
عیسی زارع‌پور

به گزارش سیتنا، عیسی زارع‌پور در حاشیه هیات دولت امروز (چهارشنبه 24 اسفند ماه) در خصوص سرعت اینترنت گفت: سرعت متوسط اینترنت موبایل حدود ۱۵ مگابایت بر ثانیه است و سرعت اینترنت خانگی هم کمتر است.

زارع‌پور، ادامه داد: ما در وزارت ارتباطات به دنبال این هستیم تا سرعت اینترنت را در استان‌های مختلف ۳۰ تا ۴۰ برابر بیشتر کنیم.

وزیر ارتباطات، اظهار کرد: از زمانی که طرح فیبرنوری برای کسب و کارها آغاز شده است، سرعت ۸۰۰ تا ۹۰۰ مگابایتی به مشتریان داده شده است و امیدواریم سرعت‌های چند صد مگابایت بر ثانیه ارائه کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اینترنت موبایلش بدون فیلتر است یا نه، گفت: خیر. خط من هم مثل مردم است. وضعیت پلتفرم‌های داخلی باید بسیار بهتر شود، اما همین الان هم دست‌کمی از پلتفرم‌های خارجی ندارند. من با قطعیت می‌گویم برخی پلتفرم‌های داخلی حتی قابلیت‌های بیشتری از پیام‌رسان‌های خارجی دارند.

زارع‌پور تصریح کرد: در نسخه جدید واتساپ ویرایش پیام اضافه شد، اما در برخی پیام‌رسان‌های داخلی این امکان وجود دارد، استتوس (وضعیت) وجود دارد، تماس تصویری باکیفیت وجود دارد. پس خودمان، خودمان را تحقیر نکنیم. ممکن است اختلالی پیش آید، دوهفته پیش واتساپ هم اختلال داشت، اما روند کلی رو به رشد است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: اینکه پیام‌رسان‌های داخلی در روز چند ده میلیون نفر را در روز میزبانی کنند اتفاق بزرگی است. تجربه چنین میزبانی از میلیون‌ها کاربر را نداشتیم و همین مدت اخیر به وجود آمده و باید تلاش کنیم که این مسیر بهبود یابد.

زارع‌پور ادامه داد: در پیام‌رسان‌های داخلی مشکل خاصی نداریم و اگر یک روز یا ساعتی اختلالی پیش آید طبیعی است، اما روند کلی این است که پشت این پلتفرم‌ها جوانان خودمان هستند تا بهترین‌ها را ارائه کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2023-03-15 12:04

افزودن دیدگاه جدید