کد مطلب: 

277041
وزیر ارتباطات در پاسخ به سیتنا: دستور رییس جمهور پیرامون رفع اختلال‌های اینترنتی را با کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می‌کنیم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دستور رییس جمهور پیرامون رفع اختلال‌های اینترنت را با کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم برخی از سایت‌های مورد نیاز را رفع انسداد کنیم اما در مورد دو پلتفرم واتس‌اپ و اینستاگرام تصمیم امنیتی گرفته شده و مجزاست اما در رابطه با سایر سرویس‌ها در تلاشیم گشایش‌هایی داشته باشیم.
عیسی زارع پور

دکتر عیسی زارع پور در حاشیه مراسم «بهره‌برداری از پروژه‌های ایرانسل» به مناسبت دهه فجر در پاسخ به خبرنگار سیتنا پیرامون اقدامات وزارت ارتباطات در راستای تاکیدات رئیس جمهور برای افزایش کیفیت و رفع اختلالات اینترنت گفت: کارگروهی تشکیل دادیم که علل نارضایتی مردم را بررسی کند، بخش هایی مربوط به زیرساخت های ارتباطی کشور بر می گردد و در تلاشیم موانع را بر طرف کنیم.

وی ادامه داد: بخش هایی مربوط به دردهای مزمنی است که سال ها در کشور وجود داشته و مخصوصا بحث تلفن ثابت در کشور است که توسعه نیافته و شبکه انتقال شرکت مخابرات ایران اختلال هایی دارد که باید برطرف شود یا توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبر را داریم که امیدواریم مردم به سرویس با کیفیت و با سرعت چند صد مگابیت بر ثانیه دست یابند.

زارع پور افزود: در شرکت زیرساخت نیز، ظرفیت به شبکه زیرساخت کشور اضافه می شود و سه برابر نیاز کشور در گیت‌وی کشور پهنای باند لازم را تامین کردیم.

وی گفت: بخشی از نارضایتی مربوط به موارد سیاست های فیلترینگ است که طی 15 سال گذشته اعمال شده که دسترسی مردم به برخی سایت ها که به نظر ما دلیل فیلترینگ آن مرتفع شده، همچنان مسدود است. دستور رییس جمهور را با کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می کنیم و امیدواریم بتوانیم برخی از سایت های مورد نیاز را رفع انسداد کنیم اما در مورد دو پلتفرم تصمیم امنیتی گرفته شده و مجزاست اما در رابطه با سایر سرویس ها در تلاشیم گشایش هایی داشته باشیم.

انتهای پیام

خبرنگار: زهرا طاهری

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-02-02 12:25

افزودن دیدگاه جدید