کد مطلب: 

276929
تعرفه‌ شش تا ۳۱ درصدی واردات خودرو ابلاغ شد
بر اساس بخشنامه جدید منتشرشده از سوی گمرک، تعرفه‌های جدید واردات خودروهای مختلف با حجم موتور کمتر از ۱۲۰۰ سی‌سی تا ۲۰۰۰ سی‌سی از شش درصد تا ۳۱ درصد تعیین شد.
 واردات خودرو

به گزارش سیتنا، در این بخشنامه گمرک که هشتم بهمن ماه ابلاغ شده، آمده است: پیرو بخشنامه هیئت وزیران درباره تغییرات و اصلاح سود بازرگانی، نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت و کارگروه اقتصادی واردات خودرو سود بازرگانی علی‌الحساب خودرو با حجم موتور کمتر از 1200 سی‌سی تا 2000 سی‌سی از شش درصد تا 31 درصد تعیین شده است.

در ادامه این بخشنامه آمده است: «موارد مندرج در جدول به‌جای مأخذ سود بازرگانی ردیف‌های تعرفه مرتبط و متناظر جداول تعرفه منضم به آیین‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات سال 1401 مبنای تعیین سود بازرگانی علی‌الحساب قرار می‌گیرد. در خصوص سایر خودروهای غیرمرتبط با جدول فوق (همانند خودروهای سواری، برقی هیبریدی یا با حجم موتور 2000 سی‌سی و بالاتر و...) بندهای متناظر در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1401 مبنای تعیین سود بازرگانی علی‌الحساب خواهد بود.

ضمناً با توجه به اینکه اعمال مأخذهای سود بازرگانی جدول فوق (به‌دلیل قرار گرفتن دو یا بیش از دو مأخذ سود بازرگانی در یک ردیف تعرفه)، در سامانه جامع گمرکی میسر نیست جهت اجرای مأخذهای سود بازرگانی جدول فوق مقتضی است دستور فرمایید مابه‌التفاوت مربوطه در خانه (049) اظهارنامه (خانه معافیت و تخفیفات) در گزینه «بخشودگی» و یا گزینه «سایر» اقدام شود.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-01-30 15:44

افزودن دیدگاه جدید